Vanalinna kooli õpetajad ühinesid liikumisnädalaga

See nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks liikumise nädalaks MOVE Week 2014. Saare maakonnas on mõni üritus juba toimunud. Nii näiteks liikus kolmapäeva õhtul Kuressaare tervisepargis 18 Vanalinna kooli õpetajat.

“Meie mõte liikumisnädalas kaasa lüüa tuligi sellest, et me oleme tervistedendav kool ning meie kaks õpetajat Tiiu Murd ja Kadi Tänav osalesid augustis tervistedendavate koolide tervisenõukogu liikmete koolitusel,” ütles Vanalinna kooli huvijuht Piret Seema. Ta lisas, et Vanalinna kool propageerib liikumist ja seda, et õpetajad ka ise oma tervise eest hoolitseksid. Ka edaspidi on neil plaanis õpetajatele tervistedendavaid üritusi korraldada.

Tervist said sel nädalal tundide vaheajal edendada ka õpilased, kes harjutasid õpilastele mõeldud Mowe Week’i ning tantsija ja pedagoogi Märt Agu koostöös valminud videot “Liikumisminut” jäljendades tantsulist liikumist.

Saare maakonnas on tervistedendavaid koole viis: Aste põhikool, Kuressaare gümnaasium, Kuressaare Vanalinna kool, Mustjala ja Tornimäe põhikool.

Saare maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialist Imbi Jäe arvas, et inimesed on hakanud rohkem liikuma kui kümme aastat tagasi. “Kindlasti on sellele kaasa aidanud paremate tingimuste loomine – kõik need kergliiklusteed, matkarajad, spordisaalid, spordihooned jne,” rääkis ta. Jäe sõnul on jõutud arusaamisele, et haiguste ennetamine ja tervislikuma eluviisi propageerimine on kuldaväärt.

Küsimusele, mis vanuses on aktiivseid liikujaid kõige rohkem, vastas Jäe, et oletatavasti vanuses 16 kuni 40 pluss. “Mulle tundub, et see vanusegrupp tahab peamiselt hea välja näha, aga 40+ hakkab juba mõtlema lisaks heale väljanägemisele ka oma tervisele ja soovile nautida pikalt ka pensionipõlve,” mõtiskles Imbi Jäe.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 231 korda, sh täna 1)