Pähklimetsa tee osas kokkulepet ei saavutatud (6)

Arendaja, Kaarma vallavalitsuse ja Kudjape aleviku Pähklimetsa tee piirkonna elanike kokkusaamisel jäi kõiki osapooli rahuldav kokkulepe, kuidas ja kas hakkab metsaveoliiklus Praakli külas asuvale puiduladustusplatsile toimuma, saavutamata.

Kaarma vallavanema Andres Tinno sõnul pakkus tema välja valla ettepanekud. Need olid tänavavalgustuse rajamine, teeperve laiendamine, sõidukiiruse piiramine. Samuti on Tinno sõnul saadetud Kuressaare linnavalitsusele järelepärimine Kudjape surnuaia detailplaneeringu kohta. Nimelt kuulub surnuaed linnale.

On olemas ka võimalus panna liiklusele Pähklimetsa teel ajalised piirangud, mida pole Tinno sõnul vallavalitsuses veel arutatud. Tema oma nägemuse kohaselt võiks piirangud kehtida näiteks öösel.

Samas soovivad kohalikud elanikud, et liikumispiirangud puiduveoautodele kehtiksid väljaspool tööaega. Samuti näeksid elanikud ladustusplatsi arendaja kasutusloale ette sõidukite koormusepiirangu seadmist. Kokkuvõttes ei ole Kudjape elanikud nõus, et puiduvedu hakkaks toimuma praeguseks planeeritud mahus ja viisil.

Pole välistatud, et Pähklimetsa tee piirkonna elanikud pöörduvad vallavalitsuse vastu ka kohtusse. Seni on nad kasutanud Eesti ühe tuntuma, Maria Mägi advokaadibüroo teenuseid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 753 korda, sh täna 1)