Vaarikad motiveerisid noori tegudele (FOTOD)

Pildile jäid meedialaudkonnas värsket Saarte Häält lugevad Anni Viskus, Genert Allikmaa ja Karin Viilup. Foto: Irina Mägi

Pildile jäid meedialaudkonnas värsket Saarte Häält lugevad Anni Viskus, Genert Allikmaa ja Karin Viilup. Foto: Irina Mägi

Eile pärastlõunal kogunesid Saaremaa koolide õpilasesindused ekstra neile korraldatud koolituspäevale. “Motivaarikas” – just sellist nime kandis see ühtaegu lõbus ja tegus paaritunnine kogunemine Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis.

Millest selline nimi? Ikka sellest, et noored said ühekorraga nii väärt motivatsiooni tegutsemiseks kui ka vitamiine, sest pesuehtsatest mahlastest vaarikatest sel koolituspäeval puudust ei tuntud.

Koolituspäeval tegutsesid muu hulgas väikesed pooletunnised laudkondade õppekojad: ajalehe valmimisest ja uudiste kirjutamisest rääkisid Saarte Hääle ajakirjanikud Ivika Laanet ja Kertu Kalmus, juhtimisest Taavi Rauniste, meeskonnatööd õpetas Teele Viil, ürituse korraldamisest Triino Lest ning õpilaste õigustest ja kohustustest rääkisid Piia Väljataga ja Andrianne Kallas Eesti õpilasesinduste liidust.

Koolituspäeva eesmärk oli koolide õpilasesindused käima lükata ning anda neile teadmisi ja oskusi, mis neid igapäevatöös aitaksid. Ürituse korraldanud Saare maavalitsuse noorsoonõunik Anneli Meisterson ütles, et tema arvates on selline üritus vajalik. “Nii tore oli näha ka asjalikke ja armsaid maanoori,” tähendas ta. “Motivaarikas” tõi kokku 81 noort nii maalt kui ka linnast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 640 korda, sh täna 1)