Päevakeskuses peeti eile eakate päeva (FOTOD)

PIDUPÄEV: Eakate jaoks oli tellitud suur tort ja kringel, peo jaoks andis abi ka Toidupank. Eakatele esineb Karret Sepp. Foto: Janek Ojasaar

PIDUPÄEV: Eakate jaoks oli tellitud suur tort ja kringel, peo jaoks andis abi ka Toidupank. Eakatele esineb Karret Sepp. Foto: Janek Ojasaar

Eile toimus päevakeskuses seoses eakate päeva ja tulevase õpetajate päevaga kontsert, kus esinesid laululapsed ja võimlejad. Lisaks etteastete nautimisele said peolised maitsta kringlit ja torti.

SA Kuressaare Hoolekanne juhataja Piret Sarjas ütles, et kuna pühapäeval on ka õpetajate päev, tähistati kahte päeva korraga. Kontserdil esinesid Vanalinna kooli õpilased, keda juhendasid Malle Veske ja Tiiu Haavik. Oma kavaga tulid välja ka päevakeskuse tegevustuba ja Randvere tööõppekeskus.

Sarjase sõnul on päevakeskus koht, kus eakad ja puudega inimesed saavad iga päev koos käia. “Igapäevaselt käivad nad usinasti söömas, saavad värsked ajalehed läbi lugeda, ringides osaleda,” rääkis Sarjas.

Eakate päeva kontserdil viibinud Kuressaare pensionär Hille Kommel ütles, et päevakeskus on kena koht, kus on maitsvad toidud. Eakate päeva ta liialt ei tähtsustanud ning arvas, et hingelt jäävad ka vanad inimesed nooreks.

Piret Sarjas ütles, et päevakeskuses saavad külastajad end ka harida. Aeg-ajalt kutsuvad nad erinevate asutuste esindajaid eakatele loenguid pidama, et laiendada päevakeskuse külastajate silmaringi. Käinud on näiteks panga, politsei ja hügieenitarvete firma esindaja. Praegu ollakse aga probleemi ees, et loenguteks oleks rohkem ruumi tarvis.

Seni on loengud toimunud söögisaalis, kuid Sarjas nentis, et see pole selleks kõige parem koht, mistõttu plaanitakse sisse seada õppeklass. Loenguruum sisustatakse Sarjase sõnul siinsamas päevakeskuse majas.

Vahendid ruumi sisustamiseks on olemas ja nüüd seisabki ees ruumivahetus. “Praegu on selles ruumis pensionäride ühendus, aga see on 34-ruutmeetrine saal ja nemad on oma tegevustes orienteeritud just majast välja,” selgitas Sarjas, viidates, et Kuressaare pensionäride ühenduses on tublid inimesed, kes korraldavad bussiekskursioone ja teevad muudki. Sarjas lisas, et päevakeskus vajaks seda ruumi aga hoopis nende inimeste jaoks, kelle tegevus toimub peamiselt majas sees.

Kuressaare pensionäride ühenduse esimees Helga Nurmekann tähistas koos osa pensionäridega eakate päeva Tallinnas Salme kultuurikeskuses, kus toimub 1. ja 2. oktoobril viies eakate juubelifestival.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 735 korda, sh täna 1)