Eiklas vahetus raamatukoguhoidja (5)

TERE TULEMAST: Vasakul Eikla staažikas raamatukoguhoidja Urve Pihl ja tema ametijärglane Heidi Raimla. Foto: Irina Mägi

TERE TULEMAST: Vasakul Eikla staažikas raamatukoguhoidja Urve Pihl ja tema ametijärglane Heidi Raimla. Foto: Irina Mägi

Eile oli Eikla raamatukogu kauaaegsel juhatajal Urve Pihlal viimane tööpäev. Tema mantlipärijaks saab Kaarma külas elav Heidi Raimla.

“Tore aeg oli,” meenutas nooruslik ja särav Urve, kellel kuu aja pärast oleks saanud 24 aastat Eikla raamatukogus töötamist. “Kui tulin, siis mõtlesin, et vaid korraks, aga nüüd olen nii kaua olnud, et raamatukogust on saanud mu teine kodu,” mõtiskles ta.

Urve möönis, et raamatukoguhoidja töö on positiivne, kuid meele teeb kurvaks see, et lugejaid jääb vähemaks. Eriti ei taha lugeda poisid. “Aga vanemad inimesed jälle viivad nüüd raamatuid suisa hulgi koju,” rääkis ta.

Küsimusele, mida ta kavatseb edasi tegema hakata, vastas Urve muiates, et Eikla klubis käib juba seitsmendat aastat koos käsitööring ja kuna käsitööst on saanud tema suur kirg, võib ta nüüd kindlasti rohkem aega sellele pühendada. Samuti on ehk aega rohkem lugeda. “Kuid väga järsku üleminekut, et päris koduseks jääd, ei tohi olla, see võib haigeks teha,” lisas Urve, kes on end ka väärikate ülikooli kirja pannud.

Urvel on kahju lahkuda nii lugejatest kui ka raamatutest, aga midagi pole parata, selline see elu kord juba on.

Urvelt ametit üle võttev 21-aastane Heidi Raimla tunnistas, et kõigepealt tahab ta inimeste ja raamatutega tutvuda. “Loodan, et meil lugejatega kujuneb selline soe ja kodune koostöö,” märkis Heidi, kes õpib Tartu ülikoolis kaugõppes raamatukogutööd. Heidi sõnul meeldis talle väga just see õppekava, kus oli nii kirjandust kui ka infotehnoloogiat jpm. “See oli teistmoodi ja tundus kutsuv,” tähendas ta.

Heidi armastab ka ise lugeda, eriti meeldivad talle sügavmõttelisemad raamatud. Küsimusele, kui populaarne on raamatukoguhoidja eriala noorte seas, vastas Heidi Raimla, et rikkaks selle tööga kindlasti ei saa, aga kui lugeda meeldib, siis on see igati õige valik. “Ma loodan, et võtan selle ameti Urvelt väärikalt üle,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 852 korda, sh täna 1)