Aste parimad hoidised valiti publiku hääletusega

TUBLID HOIDISTAJAD: Vasakult Aste põhikooli töötajad Taimi Pirn ja Aita Tass ning 6. klassi õpilane Elisa Geier. Foto: Irina Mägi

TUBLID HOIDISTAJAD: Vasakult Aste põhikooli töötajad Taimi Pirn ja Aita Tass ning 6. klassi õpilane Elisa Geier. Foto: Irina Mägi

Laupäeval selgusid Aste klubis konkursi “Ise tehtud, hästi tehtud” parimad hoidised.

Võrdselt kõige rohkem hääli saanud hoidisteks osutusid õuna-apelsinimoos mustika ja põldmarjaga, mille autor oli 2. klassi õpilase Janari ema Airi Lopp, 6. klassi tüdruku Elisa Geieri õunamoos laimi ja kaneeliga ning kooli töötajate Taimi Pirni ja Aita Tassi Cucurbita Pepo Põhjamaa sidruniga.

Hoidiseid laekus konkursile 28, neist 15 soolast ja 13 magusat.

“Väga erilisi ja põnevaid hoidiseid oli,” ütles Aste klubi juhataja Triino Lest, lisades muiates, et valimine ja mekutamine võttis omajagu aega.

Kõigepealt prooviti soolaseid hoidiseid, siis magusaid ning seejärel mindi uuele ringile, et aru saada, milline neist ikkagi kõige maitsvam oli.

Valik oli mitmekesine ja nii-öelda seinast seina. Purki oli pandud aedube, sibulaid, nelja sorti seeni, paprikat jne, jne. Põnevamate hoidistena nimetas Lest näiteks füüsalikompotti ja suvikõrvitsatest valmistatud piparmündikreemi.

Avatud oli ka õpilaskohvik, kus õpilased müüsid isetehtud ja -küpsetatud kraami. Parimate hoidiste valmistajad said auhinnaks kenad purgid, mille sisse hoidiseid teha, ja köögis toimetamiseks värvikireva põlle.

Aste põhikooli ja klubi koostöös toimunud konkurss saab kindlasti teoks ka tuleval aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 516 korda, sh täna 1)