Valjala laadal koguti üle saja euro (FOTOD)

LAADAMELUS: Vasakult uudistavad Helina ja Heleri Tänav, Heino ja Helga Pajula, Viivi Maripuu, Jaanis Antsmaa ja Siiri Saar. Paremal müüjad Merje Pettai, Kristiina ja Madis Kindel. Foto: Ivika Laanet

LAADAMELUS: Vasakult uudistavad Helina ja Heleri Tänav, Heino ja Helga Pajula, Viivi Maripuu, Jaanis Antsmaa ja Siiri Saar. Paremal müüjad Merje Pettai, Kristiina ja Madis Kindel. Foto: Ivika Laanet

Laupäeval toimus Valjala põhikooli õuel juba traditsiooniliseks kujunenud mihklipäevalaat, mille heategevuslikust loteriist saadud tulu 143 eurot läheb MTÜ Meie Laste Tuleviku Heaks fondi.

Raha kasutatakse vähemkindlustatud laste toetamiseks, olgu tegu siis teatriskäikude, laagrite või ekskursioonidega.

“Mina jäin laadaga väga rahule,” ütles peakorraldaja, Valjala põhikooli hoolekogu esimees Tea Pajula, lisades, et aktiivset koostööd tehti ka hoolekogu eelmise koosseisuga.

Kahe tunni jooksul said laadamelust osa kõik, kel soovi ja tahtmist. Kaubavalik oli kirju ja mitmekesine, eriti omaküpsetatud-tehtud. Oli maiustusi ja kooke, hoidiseid ja juurvilju, suppi, teed, käsitööd jpm. Tõeliseks menukaubaks olid lihapirukad, mis üsna üürikese ajaga otsa lõppesid. Laadapilte tegid Kätlin Koplimäe ja Viktoria Latkin, õnneloosis toimetasid juba mitmendat aastat Pirgit Nuut ja Oili Tänav.

Valjala vallavanem Aare Martinson ütles, et mihklilaat on igati vahva ettevõtmine, mis Valjala põhikooli hoolekogu eestvedamisel on ajahambale kenasti vastu pidanud. “Eriti tänuväärne on see, et lapsed on aktiivselt kaasatud kui küpsetajad, hoidistajad, meisterdajad ja kaupmehed,” märkis vallajuht.

Vallavanem arutles, et kooli mihklilaadast võiks isegi laiem üritus saada.

Valjala koolidirektor Aive Mõistlik märkis, et igal laadapäeval on midagi täiesti uut ja üllatavat. Seekord müüs 4. klassi õpilane Madis Kindel laadasuppi ja õde Kristiina Kindel pakkus laadapiima. „Iga aastaga on muutunud ka meie õpilaste kauplemine, müümine, ostmine julgemaks! Püüame kasvatada ju tulevasi ettevõtjaid!“, rõõmustas koolijuht, lisades, et ta on õnnelik, et kooli lapsevanemad ja lapsed on nii aktiivsed.

Korraldaja tänusõnad kuuluvad kõigile abiks olnud õpetajatele ja lapsevanematele, aga ka Valjala vallavalitsusele, Valjala põhikoolile, Valjala tööpajale, Valjala sepikojale, rahvamajale, AS-ile Saaremaa Piimatööstus ning Aare ja Maret Martinsonile.

 

Fotod:  Tea Pajula  ja Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 801 korda, sh täna 1)