Kuressaare linnateatril on käimas rekordaasta

ILUSAD ARVUD: Teatrijuht Piret Rauk võib teatri piletitulu kasvuga rahul olla. Foto: Raul Vinni

ILUSAD ARVUD: Teatrijuht Piret Rauk võib teatri piletitulu kasvuga rahul olla. Foto: Raul Vinni

Kuressaare linnateatri tänavused arvulised näitajad on juba praegu kaugelt vägevamad sellest, mis mullu üleüldse terve aasta peale kokku tuli.

Linnateatri üks kindlaid trumpe on juba aastaid olnud suvelavastus, milleks sel aastal oli Sadamaaidas etendunud ja ülimenukaks osutunud Indrek Hargla “Testamenditäitjad”.

“Testamenditäitjate” 12 etenduse ja eelmise aasta suvelavastuse “Talgud” viie tänavuse etendusega teeniti n-ö suvelaval kokku pea pool teatri 2014. aasta senisest piletitulust ehk 32 205 eurot. Kokku on piletitulu (etendused ja TeatriKino – R. V.) saadud ligi 70 000 eurot.

Antud on 64 etendust, kuid loodetakse jõuda 100 etenduseni. See oleks ka viimase viie aasta suurim etenduste arv. Eelmisel aastal oli etendusi 81.

Rekordite poole liigutakse ka külastatavuse osas. Hetkeseisuga on teatrikülastajaid olnud ca 8000. Eelmisel aastal oli külastajaid kokku 9233.

Kuressaare linnateater kavatseb tänavusuvist menulavastust mängida ka järgmisel aastal. “Me mängime “Testamenditäitjaid” ilmselt järgmisel suvel, aga kuidas ja kus, seda ei oska ma praegu veel öelda, see selgub järgmise aasta alguseks,” ütles Saarte Häälele teatri juht Piret Rauk.

Indrek Hargla näidendit peetakse nii heaks, et sellega võiks ka mööda Eestit tuuritades korralikku piletitulu teenida. Näiteks ütles endine kultuuriminister Rein Lang Eestis etendunud ja nähtud suvelavastusi kokku võttes, et Kuressaares on avastatud edu saladus. “Tuleb tellida Indrek Harglalt klassikaline angloameerika stiilis krimitükk, võtta Peeter Tammearu lavastajaks, palgata tippnäitlejad, leida huvitav mängukoht ja teha seda kõike Kuressaares,” rääkis Lang, meenutades üht Agatha Christie’ menutükki, mida mängiti Londonis 30 aastat järjest. “”Testamenditäitjatega” võiks Kuressaare linnateater tuuritada mööda Eestit mitu aastat jutti. Seda aga juhul, kui seda suudetaks teha just selle koosseisuga, mis pole aga võimalik,” arvas Lang. Tema sõnu kinnitas ka Piret Rauk, kes ütles, et tuuritaks küll, kuid tuuritamise teevad keeruliseks just neli Tallinna linnateatri näitlejat, kes on hooaja kestel väga hõivatud.

“Sellepärast on meil praeguse hetkeseisuga plaanis ikkagi lisaetendused 2015. aastal,” andis Rauk lootust, et Hargla lavastust näeb veel. Esimest korda kergitas ta katet ka järgmise aasta uuelt suvelavastuselt. “Selle võin välja öelda, et järgmise suve lavastuses mängivad Tallinna teatri- ja muusikaakadeemia üliõpilased ning see valmib koostöös lavakunsti kateedriga.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 519 korda, sh täna 1)