Tordimeistreid kutsutakse Guinnessi rekordit püstitama (1)

Tordimeistrite liit plaanib tuleva aasta maikuus valmis meisterdada kui mitte just maailma pikima tordi, siis Eesti oma kindlasti.

“Eestis on hästi palju inimesi, kes fännavad tordi tegemist, kes suurelt, kes väikselt ja oma tarbeks,” põhjendas idee autor ja ettevõtmise algataja Maire Meldre, kes korraldab tordiõpitubasid üle Eesti.

Meldre mõte on, et üle Eesti teevad torditegijad valmis tooriku, mis koosneb biskviidist, moosist ja kohupiimakreemist, ning seejärel pannakse see Kesk-Eestis üheks pikaks tordiks kokku. Seejärel tehakse nii-öelda lõppviimistlus, kus tort ühiselt kaunistatakse. Mis tordist pärast rekordipüstitamist saab, ei ole veel päris täpselt otsustatud. “Kindlasti saavad oma tüki pealtvaatajad ja mingi osa viime ehk lastekodudele, kuid see on veel läbimõtlemisel,” ütles Meldre.

Maire Meldre on käinud naisi koolitamas ka Saaremaal Kiratsi külamajas. “Nii et Saaremaal peaks olema 150 naist kindlasti, kes oskavad torte teha,” sõnas ta. Lisas samas, et kes veel ei oska, seda on võimalik ju õpetada ja juhendada. Ning loomulikult on kaasa lööma oodatud ka mehed. Tordi laiuseks on kavandatud 15 cm ja pikkust loodetakse saada 3 kilomeetrit.

Eesmärgiks on seatud ületada Guinnessi rekord, mis kuulub praegu Türgile, kus tehti pikim tort 2006. aastal. Praeguste plaanide kohaselt peaks uus rekord sündima 10. mail, kuid see kuupäev võib veel muutuda. Ka ürituse toimumiskoht on täpsustamisel, kuid ilmselt saab see olema Kesk-Eestis. Üle Eesti on olemas nn ankruinimesed, kellele tuleks eelnevalt teada anda, kui tahetakse rekordi löömises osaleda. Saaremaa koordinaator on esialgu (hiljem on kohapealseid “ankruid” loodetavasti ka juurde tulemas) Kärla valla tordimeister Anneli Mesila.

“Kui meid palju kokku tuleb, peab igaüks tegema natuke, kui osalejaid on vähem, tuleb rohkem vaeva näha, nii et kõik tordimeistrid on oodatud endast märku andma,” kutsus Anneli Mesila. Ta lisas, et mida rohkem on tegijaid, seda kindlamalt võib loota, et rekord ka tuleb. Anneli Mesila lubas saarlaste tordid kokku koguda ja need ise ka kohale transportida.

Infot ürituse kohta leiab ka Facebookist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 257 korda, sh täna 1)