Pöide päevad on täies hoos

Neljapäeval algasid VI Pöide valla päevad, millega tänavu tähistatakse omavalitsuse 23. sünnipäeva.

“Võrreldes varasemate aastatega ei ole üritused tänavu seotud külade osalemisvõrdlusega, st külade paremust välja ei selgitata,” ütles Pöide vallasekretär Maire Käärid, lisades, et varasematel aastatel olid plaanis mitmesugused ülesanded, milles osalemise aktiivsuse järgi külad siis osalemispunkte said.

Käärid märkis, et seekord ei toimu ka ühist spordipäeva, sest külavanemate ja -esindajate (nende, kes osalesid volikogu külaelu- ja kultuurikomisjoni koosolekul) soov oli sportlikke mänge mitte korraldada.

Pöide valla kultuuritöö kuraator Krista Riik ütles, et vallapäevadel osalejate arvu üle ei saa kurta. “Kes tunneb, et kuulub siia valda, see osaleb,” tähendas ta. Neljapäeval tuli pöidelastele külla Salme vallateater oma menumuusikaliga “Randas õitseb kibuspuu,” mis meelitas saali ligi sada teatrisõpra. Etenduse vaheajal söödi sünnipäevakringlit, sest ettekandjad olid ju etendusest kenasti käepärast võtta.

Eile said huvilised Kuressaare notarilt Marika Leisilt teavet pärimisseaduste kohta. Kes tahtis, võis aga kasutada võimalust õppida oma koduvalda tundma jalgrattal vändates. Täna keskpäeval algab vallavanem Andres Hanso juhtimisel matk Kübassaarde ning õhtul tantsutab peolisi ansambel TV5. Kes peole tuleb, sel palutakse peolaua tarbeks kaasa võtta mõni küpsetis sügissaadustest. Samuti isemeisterdatud ikebana, mis hiljem pildile jäädvustatakse.

Kui eelnevatel aastatel on Pöide valla päevad kestnud nädala, siis seekord piirdutakse kolme päevaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 205 korda, sh täna 1)