Pakendikonteinerite omanik vaidleb sunniraha vastu (5)

Augusti lõpus esitas Kuressaare linnavalitsus Kaare tänava pakendikonteinerite tühjendamise eest vastutavale Tootjavastutusorganisatsioon OÜ-le (TVO) 320 euro suuruse sunniraha nõude, kuna ettevõte ei tühjendanud ületäitunud konteinereid ega koristanud nende ümbrust linnavalitsuse antud tähtajaks.

Üleeile saatis linnavalitsus sunniraha nõude kohta TVO-le meeldetuletuseks teate, millele järgnes TVO-poolne vaie. TVO tegevjuht Alder Harkmann ütles, et vaides rõhutakse sellele, et etteteatamisaeg jäi lühikeseks.

“Teatavasti jäätmekäitlusautod ei seisa kuskil ega oota, kuni neid tellitakse. See on ikka graafikujärgne asi ja vajab pikemat etteteatamisaega kui mõned tunnid,” lisas Harkmann ja selgitas, et kõnealused konteinerid tühjendati küll samal päeval, aga mitte linnavalitsuse poolt etteantud ajaks.

23. septembril tegi linn TVO-le ettekirjutuse ka Uue tänava ületäitunud pakendikonteinerite eest. Ettekirjutuses öeldi, et TVO peab olukorra lahendama samal päeval kella neljaks või kohaldatakse taas 320-eurost sunniraha.

Harkmanni sõnul sai konteiner samal päeval ka tühjendatud, kuigi graafikujärgset vedu sel päeval ei toimunud. Harkmann tõdes, et selgi korral tuli linnavalitsuse teade vaid elektronposti teel, mida firma õnneks siiski kohe märkas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 333 korda, sh täna 1)