Melsase majad pannakse müüki (5)

Vallavolikogu septembrikuu istungil tegi Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ettepaneku kaaluda, kuidas kasutada päranduseks saadud nn Melsase maju. “Volinikud ei tahtnud enam oodata. Tuleks lahendused leida,” ütles vallavanem eile.

“Püüdsime leida ideid ja pakkumisi, mida nende majadega teha, kuid tulemusteta. Nüüd hindame majad ära ja pakume välja paar erinevat varianti, mis edasi saab,” selgitas ta.

Maju käsitletakse eraldi. Ühes majadest asub praegu apteek. “See jääb tingimuseks, et apteek saab sinna edasi jääda,” kinnitas Mõtlep. Võimalikele pärijatele anti aega majade vallale pärandamise vaidlustamiseks, kuid seda nad teinud pole. “Anname neile oma kavatsustest teada,” lubas vallavanem.

Majade võimalikku hinda ta öelda ei osanud. Kõigepealt peab vallavara minema enampakkumisele. “Kui see ei õnnestu, siis saame kaaluda ka läbirääkimisi,” märkis Ludvik Mõtlep.

Veel oli volikogus arutusel kooli internaadihoone seisukord. Selles majas tegutseb üks seltsing, käib juuksur ja pakutakse ka hädapärast majutust. Internaadihoonele tuleb vallavanema sõnul teha seisukorra ekspertiis. Siis selgub, kas maja remontida või tuleb see maha lammutada ja uus ehitada. Paar korda nädalas koos käivale seltsingule Melsase majad vallavanema arvates ei sobi, sest maju tuleb ise kütta.

Täpsemad plaanid loodab vallavanem Mõtlep oma sõnul panna juba oktoobris toimuva volikogu istungi päevakorda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 265 korda, sh täna 1)