Kesklinn saab politseinikud (4)

PATRULL KESKLINNAS: Politseinikud Rait Lauk (vasakul) ja Jaanus Keert usuvad, et kesklinnas patrullimisse tuleb suhtuda loovalt ja autot nad päriselt ei hülga. Foto: Irina Mägi

PATRULL KESKLINNAS: Politseinikud Rait Lauk (vasakul) ja Jaanus Keert usuvad, et kesklinnas patrullimisse tuleb suhtuda loovalt ja autot nad päriselt ei hülga. Foto: Irina Mägi

Kuressaare linnavalitsus ja politsei esindajad leppisid kokku, et alates oktoobrist on reede ja laupäeva öösiti kella 2-st 6-ni politseipatrull kesklinnas pidevalt liikumas.

Kuressaare linnavolikogu eilse istungi järel ütles praegu Kuressaare linnapea kohuseid täitev Madis Kallas, et politseinike kesklinna toomine sai alguse eelmisel istungil volinik Kaarel Väeri esitatud küsimusest. Toona küsis volinik Väer linnavalitsuselt, kas ei saaks miskit moodi tagada politsei kohalolu kesklinnas.

Kallase sõnul võttis ta seepeale ühendust 1. oktoobrist kohaliku politseijuhina alustava Rainer Antsaarega. Viimane kinnitas, et selline muudatus tuleb. Kallase sõnul peab neil päevadel ja kellaegadel linnas politseivormis inimesi näha olema.

“Politsei on koostöös linnavalitsusega arutanud avaliku korra küsimusi Kuressaares ja üheskoos on püütud leida võimalikke lahendusi, et nädalavahetused mööduksid nii linlastele kui ka linna külalistele rahulikult ja ebameeldivate vahejuhtumiteta,” ütles praegu kriminaaltalitust juhtiv Rainer Antsaar Saarte Häälele.

Senise olukorra parandamiseks on politsei oma tööd planeerinud selliselt, et ühe vahetuse ajal on tööl kolm patrulli, sealhulgas ka üks nn piirivalvepatrull, kes tegeleb lisaks muule tööle ka avaliku korra tagamisega.

“Oleme oma töös seadnud üheks prioriteediks avaliku korra tagamise Kuressaare kesklinnas, rõhuasetusega nädalavahetustel,” rõhutas Antsaar.

Patrullide üks marsruut on koostatud selliselt, et ööl vastu laupäeva ja pühapäeva jälgib üks patrull avalikku korda eelkõige kesklinnas. Patrullimine ei tähenda ainult autoga liikumist, vaid hõlmab ka jalgsi patrullimist.

Liigutakse senistele kogemustele tuginedes just probleemsemates piirkondades.

“Eelkõige viibitakse selles piirkonnas ajavahemikul, mil öisel ajal on enim rahvast lõbustusasutustest kas lahkumas või ühest teise liikumas, s.o vahemikus kell 2–6,” selgitas Antsaar.

Teised toimkonnad tegelevad valdavalt väljakutsetega, kuid kui väljakutseid ei ole, on nad samuti erinevatel marsruutidel maakonnas patrullimas. Või vajadusel tuge pakkumas kesklinna piirkonnas viibivatele kolleegidele.

Tõnu Veldre, Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 599 korda, sh täna 1)