Saaremaa Rajaleidja keskus avas uksed (FOTOD) (3)

NÄITAB TEED: “Et rajad ei rohtuks,” soovis Orissaare vallavanem Vello Runthal lilli üle andes Rajaleidja keskuse juhile Inga Teärile. Foto: Irina Mägi

NÄITAB TEED: “Et rajad ei rohtuks,” soovis Orissaare vallavanem Vello Runthal lilli üle andes Rajaleidja keskuse juhile Inga Teärile. Foto: Irina Mägi

Ehkki Kuressaares Rootsi tn 7, endistes TTÜ Kuressaare kolledži nüüdseks renoveeritud hubastes ruumides tegutseb Saare maakonna Rajaleidja keskus juba kuu algusest saadik, avati keskus pidulikult eile.

Kokku olid tulnud head koostööpartnerid, kooli- ja omavalitsusjuhid ning haridustöötajad üle maakonna.

“Meie eesmärk on teha laiapõhjalist ja lapse jaoks väga olulist koostööd,” märkis oma kõnes Saaremaa Rajaleidja keskuse juht Inga Teär, lisades, et kui noortel on vaja tuge ja abi, siis seda nad keskusest ka saavad. “Kuid koostöö saab tõhus olla ainult siis, kui me üksteist õigel ajal üles leiame,” kinnitas ta.

Hea meeskond

Teär väljendas heameelt, et Rajaleidja keskuses on suurepärane meeskond, oma ala professionaalid. Töötajaid on vastavatud keskuses kaheksa: infotöötaja Andra Tiik, karjääriinfospetsialist Kristi Hints, karjäärinõustaja Marjana Luist, logopeed Piret Kaminskas-Ustel, sotsiaalpedagoog Maret Metsmaa, eripedagoog Daili Tuuling ja psühholoog Eveli Kallas.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski andis oma tervitused üle video vahendusel. SA Innove karjäärinõustamise peaspetsialisti Mare Väli sõnul on imetore, et esimest korda on haridus- ja tugiteenused koos ühe katuse all. Väli julgustas ka koostööd tegema teiste Rajaleidja keskustega, kuna igaühel on erinevad kogemused. SA Innove käe all on üle Eesti avatud kuusteist Rajaleidja keskust.

Selge ja kandev idee

Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters rõhutas, et keskus on näide sellest, et kui üks idee on selge ja kandev, siis see viiakse ka ellu. Peeters märkis, et viis-kuus aastat tagasi, kui sai teatavaks, et maakondadesse hakatakse nõustamiskeskusi looma, tehti Saare maakonnas kaks õiget otsust. Nimelt leiti õige partner – Kuressaare linnavalitsus – ja anti keskuse ülesehitamine ülesandeks Katrin Perovale, ning edasi arendas seda sama hästi Maret Metsmaa.

Lõpuks võttis riik Peetersi sõnul vastu targa otsuse, et nõustamiskeskus ei saa olla projektipõhine. Ta lisas, et võib anda keskuse praegusele juhatajale Inga Teärile 25-aastase garantii. Rasketel aegadel vastupidamiseks kinkis Raivo Peeters kõigile töötajaile stressipallid.

Abilinnapea Madis Kallas soovis, et Rajaleidja keskus aitaks tõesti noortel radu leida ning et nad lõpuks jõuaksid Kuressaarde ja Saaremaale tagasi.

Kallemäe kooli direktor Kaire Kiil kiitis juba praegust koostööd, sest nende kooli õpilaste arv on tänu keskusele juba kasvanud. “Nii et laseme samas tempos edasi,” muigas ta.

Tervitussõnu ütlesid ja kingitusi tõid ka linna haridusnõunik Õilme Salumäe, Saaremaa omavalitsuste liidu büroo direktor Veiko Viil, Pihtla, Kärla, Lümanda, Orissaare valla- ja koolijuhid, Kuressaare linna lasteaedade esindus, Salme põhikooli direktor Marika Pütsep, TTÜ Kuressaare kolledži juht Anne Keerberg, Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi esindus jpt.

Palju ülesandeid

Rajaleidja keskus pakub haridustugiteenuseid ehk karjääri- ja õppenõustamist (sh eripedagoogilist, logopeedilist, sotsiaalpedagoogilist ja psühholoogilist nõustamist) ning karjääriinfo vahendamist.

Keskus korraldab maakondliku nõustamiskomisjoni igapäevast tööd ja vajadusel ka üleriigilise nõustamiskomisjoni filiaali tegevust. Keskus algatab kohalikke projekte ja osaleb neis, koordineerib teenusega seotud koostööd ametiasutuste ja organisatsioonide vahel.


 

Avatud uste päevad

25. septembril kl 11–12.30 maakonna huvijuhid ja noorsootöötajad; kl 15–17 maakonna koolide õpetajad ja tugispetsialistid.

26. septembril kl 13–14.30 maakonna lasteaiaõpetajad ja tugispetsialistid; kl 14.30–15.30 perearstid.

29. septembril kl 11–12.30 KOV-ide sotsiaaltöötajad, koolide meditsiiniõed; kl 16–17 lapsevanemad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 444 korda, sh täna 1)