Leisi lõpuklass palkas teisest koolist mateõpsi (30)

LEISI LASTELE VALEMID SELGEKS: Leisi vallast pärit Kristi Orgmets töötab Saaremaa ühisgümnaasiumis, kuid aitab kodukoha lastel matemaatikat õppida.  Foto: Irina Mägi

LEISI LASTELE VALEMID SELGEKS: Leisi vallast pärit Kristi Orgmets töötab Saaremaa ühisgümnaasiumis, kuid aitab kodukoha lastel matemaatikat õppida. Foto: Irina Mägi

Leisi keskkooli 12 abiturienti tunnevad end tulevase matemaatikaeksami ees ebakindlalt ja palusid appi Kristi Orgmetsa, kes sellest õppeaastast on Saaremaa ühisgümnaasiumi matemaatikaõpetaja.

Saarte Hääl rääkis ühe Leisi kooli abituriendiga, kes ütles, et eksamid tekitavad juba praegu pingeid. “Tahame kõik eksami võimalikult hästi sooritada, aga me pole endas väga kindlad,” selgitas anonüümseks jääda soovinud abiturient, lisades, et eelmisel aastal tehtud proovieksam kõige paremini ei läinud, mistõttu soovitakse veelgi rohkem harjutada.

Lisatundide võtmist Kristi Orgmetsalt põhjendas abiturient sellega, et hea on vaadata, kuidas õpetab üks ja kuidas teine õpetaja: „Saame erinevaid vaatenurki sellisele raskele teemale nagu matemaatika.”

Esimene tund Kristi Orgmetsaga toimus üleeile ja sellest võtsid osa kõik Leisi keskkooli lõpuklassi õpilased, keda on kokku kaksteist. Saarte Häälega vestelnud abiturient ütles, et tund oli hea ja lisas: “Mida rohkem me harjutame, seda parem.”

Kristi Orgmets ütles, et päris iga nädal ei hakka ta Leisi abiturientidega kokku saama. “Kuidas nad ise tunnevad, kas kord kuus või kord kolme nädala tagant,” täpsustas Orgmets. “Kui nad tunnevad mingil hetkel, et rohkem ei ole vaja, siis rohkem ei ole vaja.”

Kristi Orgmets rääkis ka klassijuhataja Sirje Kanemäega, kes oli lisatundidesse positiivselt suhtunud, kui õpilased ise neid soovivad.

Noor matemaatikaõpetaja on ka ise lõpetanud Leisi keskkooli, kuldmedaliga 2009. aastal. Kristi Orgmets ütles, et SÜG-is on tal peaaegu täiskoormus, kuid 12. klassidele ta seal tunde ei anna, küll aga 10. ja 11. klassidele.

Leisi keskkooli õppealajuhataja Riina Sirg ütles, et kooli see algatus otseselt ei puuduta, sest maksavad ju lapsevanemad. Sirg lisas, et Leisi abituriendid on tublid ja tema usub, et neil läheb hästi ning nad saavad ka kõrgkoolidesse sisse. “Nad on juba algklassidest peale väga kohusetundlikult õppinud,” kinnitas Sirg.

Leisi keskkooli matemaatikaõpetaja Jana Kuus ütles, et tema põhimõtte järgi ei ole rohkem õppida kunagi keelatud. “Kui õpilane tahab õppida, siis kas ta teeb seda oma õpetajaga või võtab sõbra appi või vanema või kedagi teist, see on juba tema oma otsus,” ütles Kuus. “Minu jaoks on tähtis, et lastel hästi läheks.»

SA Innove andmetel tegi Leisi keskkoolis laia matemaatika riigieksami 11 õpilast, parim tulemus oli 54 ja halvim 9 punkti sajast võimalikust. Ühtegi kitsa matemaatika riigieksami tegijat eelmisel aastal polnud ja Leisi keskkooli matemaatikaeksami tulemuste aritmeetiline keskmine oli 31,9 punkti, sellega oldi Eesti koolide edetabelis 137. kohal.

Saarte Hääl rääkis ka kolme endise matemaatikaõpetajaga, kes aeg-ajalt õpilasi matemaatika vallas aitavad. Nemad ei ole täheldanud, et seoses matemaatikaeksami kohustuslikuks muutumisega oleks oluliselt suurenenud lisatundide soovijate arvukus.
Endine Kuressaare gümnaasiumi õpetaja Piret Paomees sõnas, et kui temalt on abi küsitud ja ajad on sobinud, siis on ta vahel õpilastele vastu tulnud, aga huvi suurenemist ei ole ta märganud. SÜGis õpetanud Aima Siil märkis, et ta küll ei ütleks, et nüüd rohkem või vähem huvilisi on.

Sama meelt oli KG endine õpetaja Maret Leesi, kes tõdes, et ikka helistatakse mõnikord ja küsitakse abi, kuid tema on keskendunud igal aastal pigem paari tuttava õpetamisele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 176 korda, sh täna 1)