Ida-Saaremaa jäätmeveohankel osaleb kaks vedajat (9)

Ida-Saaremaa eile lõppenud jäätmeveokonkursile esitasid pakkumuse praegune vedaja AS Ragn-Sells ja AS Eesti Keskkonnateenused, kes esindab oma kohalikku tütarfirmat OÜ Prügimees.

Hankekomisjoni liige Martin Käärid ütles, et mõlemad pakkumised vastavad hanke tingimustele ja praegu käib nende hindamine. Hanke tulemusel saavad järgmiseks kolmeks aastaks prügivedaja Laimjala, Leisi, Muhu, Orissaare, Pöide ja Valjala vald.

Uus prügiveoleping vedajaga hakkab kehtima 1. veebruarist 2015.

Enne jäätmeveohanke väljakuulutamist lubas Ida-Saaremaa jäätmeveokonkurssi ette valmistanud Maasi Jäätmehoolduse OÜ juhataja Tambet Tamm, et Ida-Saaremaa valdades välistatakse Kuressaares ja Kaarma vallas tekkinud olukord, kus prügiveohanke tulemusel tekkisid suured käärid korterelamute ja eramajade prügiveohindades.

Tambet Tamm märkis, et Ida-Saaremaa ja Muhu valla omavalitsusjuhtidele ei ole selline olukord, kus osal jäätmevaldajatest tõuseb prügiveohind ootamatult kõvasti ja teistel selle võrra alaneb, vastuvõetav.

Kuressaares ja Kaarma vallas tekitas Ragn-Sellsi konkursivõit suurt pahameelt, eriti just suurte korterelamute elanike hulgas. Näiteks leidis korteriühistute liit, et hange oli oluliselt kaldu ühe tarbijate grupi kasuks (kuni 240 l konteinerid), kes on põhiliselt kas eramajaomanikud või väikeste kortermajade elanikud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 734 korda, sh täna 1)