Ebaseaduslike kuuride omanik vaidleb vallaga

Riigimaale omavoliliselt ehitatud kuuride lammutamiseks ajapikendust saanud Tarmo Karma esitas Pihtla vallavalitsusele vaide.

Pihtla vallavalitsus andis Lahekülas maad omavale Karmale 2012. aasta mais korralduse kaks riigimaale ehitatud kuuri likvideerida. Tänavu augustis pikendas vallavalitsus lammutamistähtaega 30. novembrini, möödunud nädalal sai vallavalitsus aga vaide Karmat esindavalt advokaadibüroolt Greinoman & Co.

Pihtla vallasekretäri Riina Alliku sõnul on Tarmo Karma kuuridega seonduv juba habemega lugu. “Oleme talle esialgu andnud võimaluse need hooned lammutada või ära vedada, kuna need ei asu tema maal, ning tema on ikka palunud [tähtaega] edasi lükata,” selgitas Allik. “Nüüd paneb riik aga oma maa, kus Karma ebaseaduslikud ehitised asuvad, enampakkumisele. Eks ootame selle tulemuse ära – kas ta hakkab nüüd riigiga vaidlema?”

“Põhimõttelist vaidlust meil Pihtla vallaga ei ole,” ütles Tarmo Karma Saarte Häälele, lisades, et pigem on tegemist tehnilise vaidluse või tehnilise protsessiga. “Me riigi maa-ametiga arutame seda asja,” rääkis Karma. “Riik tegeleb praegu sellega, et jätab seal maa riigi omandisse ja kui ta on seda teinud, siis otsustab, mis sellega edasi teeb. Praegu me veel põhimõtteliselt ei vaidle millegi üle.”

Riina Alliku sõnul pole Greinoman & Co Tarmo Karmal esimene esindaja. “Meie vallaga suheldes on tal neid olnud vist juba kolm,” märkis Allik, lisades: “Meieni on jõudnud kuuldused, et ta jätab neile maksmata.”

Karma sõnul ta neid kuuldusi kommenteerida ei oska. “Mina ei ole kunagi kellelegi midagi maksmata jätnud ja mul polegi mingeid eelmisi esindajaid olnud,” kinnitas ta.

Tänavu jaanuaris kirjutas Saarte Hääl Tarmo Karma ja MTÜ Saaremaa Rüütelkond vaidlusest Laimjala vallavalitsusega Saastna tee pärast, mille MTÜ olevat ehitustööde käigus omavoliliselt hõivanud. MTÜ väitis aga ministeeriumile saadetud kirjas, et vald on saanud riigilt teehoiuraha tee jaoks, mis ei ole avalikus kasutuses ja on kohati lausa olematu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 993 korda, sh täna 1)