Parimad taimeseadjad on Aste põhikoolis (FOTOD) (1)

TEEMANTKARIKA VÕITJAD: Vasakul Sigrid Koost, juhendaja Pille Toom ja Ingel Tagaküla Aste põhikoolist. Foto: Irina Mägi

TEEMANTKARIKA VÕITJAD: Vasakul Sigrid Koost, juhendaja Pille Toom ja Ingel Tagaküla Aste põhikoolist. Foto: Irina Mägi

Kuressaare spordikeskuses toimus eile maakonna koolinoorte taimeseade konkurss, mille teema oli seekord spordipealinna tiitlist inspireerituna “Karikas”. Teemantkarika võitsid Aste tüdrukud Ingel Tagaküla ja Sigrid Koost, kelle juhendaja oli Pille Toom.

“Meil oli hea õpetaja,” vastasid tüdrukud pärast tulemuste teada saamist üheskoos küsimusele, mis nende arvates neile võidu tõi.

Õpetaja Pille Toom märkis, et karikad ei ole tänapäeval ju enam lihtsalt anumad, vaid on sageli täiesti erilise kujuga. “Sellepärast me ei hakanudki seest tühja anumat meisterdama ja mõtlesime proovida midagi teistmoodi teha,” selgitas õpetaja Toom. Kõige aeganõudvam oli juhendaja sõnul teha puu keskel asuvasse avausse pihlakapalli, kuhu läks üle saja nööpnõela. Käsitööõpetaja käest tuli nõelu isegi juurde küsida.

Ingel ja Sigrid on samal konkursil ka ükskord varem auhinnalisele kohale tulnud.

Tänavusest konkursist võttis osa 11 kaheliikmelisest võistkonda. Töid hindas žürii koosseisus: Gairi Pruul (Lillekoda), Kuressaare spordikeskuse müügijuht-peaadministraator Merike Soosaar, Kuressaare abilinnapea Madis Kallas, Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna õpetaja Kaido Kalf ja Saare maavalitsuse noorsoonõunik Anneli Meisterson. Eraldi hinnati tehnikat, kompositsiooni, värvilahendusi, ideed.

Ettevõtmise hing ja üks korraldajaist Gairi Pruul ütles, et võistlustööd on igal aastal vahvad. “Igast tööst leiab ideid,” kinnitas Pruul, kelle sõnul on võistlustöid igal aastal erinevalt lahendatud. Kes teeb rohkem kunsti, kes pöörab tähelepanu looduslähedusele. “Nad ei mõtle kui lilleseadjad, vaid kui lapsed. Nii et kui õpetajad neid veidi suunavad, siis oskavad nad küpsemalt mõelda ja toimetada,” nentis Pruul.

Konkursi teine korraldaja, maavalitsuse noorsoonõunik Anneli Meisterson ütles, et tööd on nagu alati suurepärased. “Taimedest saabki ainult suurepäraseid asju teha,” muigas Meisterson.


 

TULEMUSED

TEEMANTKARIKAS: Ingel Tagaküla ja Sigrid Koost, Aste põhikool; juhendaja Pille Toom.

KULDKARIKAS: Kätlin Koplimäe ja Viktoria Latkin, Valjala põhikool; juhendaja Siiri Saar.

HÕBEKARIKAS: Astrid Rei ja Kelly Grahv, Kärla põhikool; juhendaja Tiia Vaga.

PRONKSKARIKAS: Luise Alle ja Siiri Kerno, Kuressaare Vanalinna kool; juhendajad Aune Alle ja Ingrid Kerno.

Eripreemiad
Saare maavalitsuse eripreemia – Johanna Seema ja Laura Lisette Salong, Kuressaare Vanalinna kool; juhendaja Piret Seema.

Kuressaare spordikeskuse eripreemia – Andi Brauer ja Aleksander Trumm, Kuressaare gümnaasium; juhendajad Merje Trumm ja Helen Ellermaa.

Lillekoja eripreemia – Merilyn Lempu ja Peljaane Mänd-Rüntju, Leisi keskkool; juhendaja Ene Metsamaa.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 953 korda, sh täna 1)