Linn on valmis kunstmuru uuendama järgmisel aastal

Kuigi Eesti jalgpalli liit soovib jalgpallurite treeningutingimuste parandamiseks vahetada amortiseerunud kunstmuruväljaku katte välja juba tänavu, ei näe Kuressaare linnavalitsus selleks siiski võimalust ja kavandab vastavad summad järgmise aasta eelarvesse.

Kunstmuruväljaku orienteeruv maksumus on 250 000 eurot, millest jalgpalliliit oleks valmis maksma 50 000 eurot. Samuti on alaliit võimeline leppima murutootjaga kokku maksegraafiku, mille järgi linn saaks teha kuni 50 000 euro suuruse viimase makse 2015. aastal, mis teeks linnapoolse sügisese investeeringu mahuks 150 000 eurot. Selle raha eest on võimalik korrigeerida väljaku alus, paigaldada kummipadi ja sellele nüüdisaegne kunstmuru.

Kuressaare abilinnapea Madis Kallas ütles, et uue kunstmuruväljaku ehitamine on linnavalitsuse üks olulisemaid prioriteete, kuid tänavu linn selle uuendamist endale lubada ei saa.

“2014. aasta eelarve tehti eelmisel aastal ja see on lukus,” lausus ta, lisades, et 2015. aasta eelarve on töös ja sinna vajalikud summad ka kavandatakse.

Kuna Kuressaares on talviste treeningutingimustega keeruline, lahendaks kunstmuruväljaku valmimine jalgpallurite treeninguaegade küsimuse sügistalvisel-kevadisel ajal ja liigamängude probleemi ajal, kui naturaalmuru kasutada ei saa. Nii jääks ka vajalik saaliaeg teistele aladele ja harrastajatele.

“Ühegi spordiala harrastajad, klubi või firma ei ole veel öelnud, et nad on tingimustega rahul,” lausus Madis Kallas. “Kõik on tahtnud oma treenimisvõimalusi suurendada ja nii on kõigil sobilikud ajad puudu. Head lahendust siin praegu pole.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 192 korda, sh täna 1)