Külateatrid jagavad häid emotsioone

SALME MENUMUUSIKAL: Ettekandja Aeda rollis Annika Lii, inspektorina Kalmer Poopuu ning merekaruna  Viljar Merivald. “Vupsas sisse kui lendkala! No mis ma taga nüüd teen? Ütle, tüdruk!” Foto: Sander Ilvest

SALME MENUMUUSIKAL: Ettekandja Aeda rollis Annika Lii, inspektorina Kalmer Poopuu ning merekaruna Viljar Merivald. “Vupsas sisse kui lendkala! No mis ma taga nüüd teen? Ütle, tüdruk!” Foto: Sander Ilvest

Pühapäeva õhtul alanud külateatrite päevad Kuressaare linnateatris on toonud saali rohkesti publikut ja pakkunud häid teatrielamusi.

“Kahel õhtul ehk Salme vallateatri etendusi on vaatamas käinud üle kahesaja inimese,” rõõmustas peakorraldaja, Saare maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember. Tema arvates näitab publiku rohkus seda, et inimestele pakuvad maanäiteringide etendused tõesti huvi. “Küllap aitab kaasa ka juba kolmeaastane traditsioon. Inimesed juba teavad, et septembris midagi sellist toimub,” märkis Lember.

Seda, kas nimetatud traditsioon kestma jääb, ei osanud Lember päris kindlalt öelda, ent arvas, et kui näiteringidelt tuleb ikka uusi ja põnevaid etendusi, tahaks teatripäevadega muidugi jätkata.

Lembri sõnul on meie näiteringid hästi aktiivsed ja tublid. Selle tõestuseks on ju ka ohtrad äramärkimised ja kõikvõimalikud preemiad vabariiklikelt üritustelt. Külateatrite päevad on tema sõnutsi Saare maakonnas tegutsevate külateatrite jaoks suurepärane võimalus mängida oma lavastusi professionaalse teatri laval, kasutades sealseid võimalusi. Samuti saadakse kõrvalt professionaalide abi nii heli ja valguse seadmisel kui ka lava ülesehitamisel.

Salme valla kultuurijuht Maire Sillavee kinnitas, et Salme vallateatri etendused läksid nende endi meelest kenasti ja tagasiside publikult oli igati positiivne. Sillavee arvas, et kakssada vaatajat on ühe külateatri jaoks kohe täitsa palju.

Salme kultuurijuhi sõnutsi annab linnateatri lava harrastajale n-ö ehtsa suure lava kogemuse ning kuna valgustajad, helimehed, lavameistrid on igati nõu ja jõuga abiks, võib oma lavastuses avastada täiesti uute lavatehnikavõtete abil uusi ootamatuid nüansse. “Siinkohal suur aitäh Kuressaare linnateatri pererahvale – usun, et kolme aastaga loodud traditsioon väärib jätkamist,” tähendas Maire Sillavee.

Pühapäeva ja esmaspäeva õhtul said teatrihuvilised näha Salme vallateatri muusikali “Randas õitseb kibuspuu” ja komöödiat “See, kes avab ukse”. Eile õhtul oli laval Kärla näitering oma “Sulase südameraasukesega” ning täna lõpetab tänavused külateatrite päevad Kuressaares Tornimäe näiteringi Tungal kell 19 algav etendus “Eesti matus”.


 

Publik: salmekad on suurepärased!

Kuidas etendus meeldis ja mida arvate sellest, et salmekad tulid linna teatrit tegema?

Kaido Humal Leisist:
Suurepärane etendus. Etenduses peab olema nii laulu kui ka sõnalist osa. Kordagi ei tulnud seda mõtet, et laval ei ole professionaalid. Laul oli väga hea. Sellised inimesed, kes iga päev laulmisega ei tegele, laulavad nii puhtalt kõik noodid välja. Super!

Salmekaid nägin muide esimest korda. Seepärast tulingi neid vaatama. Kolleeg Mati Schmuul, keda täna küll laval polnud, lööb ka seal kaasa. Tean, et nad käivad ka piiri taga. Seega peab ju olema, mida näidata. Olen väga rahul.

Jaan Tammeleht Kihelkonnalt:
Tore! Väga kena etendus oli. Mulle nad meeldivad. Olen paar korda käinud ka Salmel neid vaatamas. Mis see teatrimaja loeb? Kõik oleneb ju näitlejatest endist. Head näitlejad võivad ka kadakapõõsaste vahel mängida.
Linna tulin seepärast, et ma ei jõudnud ära oodata, millal nad ükskord meieni jõuavad oma tükiga.

Aime Metsmaa Kuressaarest:
Hea oli. Meeldis! Salmel pole ma käinud, sest mul pole transporti. Olen ikka nende reklaame jälginud, aga alati on samal ajal ka midagi muud toimunud. Päris hea, et nad nüüd ikkagi linna tulid.

Helge Nõmm Kuressaarest:
Tuttavad näod olid ja tore oli. Salmel pole ma vaatamas käinud. Siin linnas ikka vahetevahel käin teatris.

Küsis Tõnu Veldre

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 387 korda, sh täna 1)