Salme õuesõppe klass sai seinad (2)

LAUPÄEVANE TALGUPÄEV SALME KOOLI JUURES: Tublid emad Mare Poopuu ja Tea Merivald mullatöid tegemas. Foto: Mariliis Lazarev

LAUPÄEVANE TALGUPÄEV SALME KOOLI JUURES: Tublid emad Mare Poopuu ja Tea Merivald mullatöid tegemas. Foto: Mariliis Lazarev

Laupäeval toimunud talgupäeval püstitasid Salme põhikooli lapsevanemad ühistöös koolimaja juurde õuesõppe klassi seinakonstruktsioonid ning sõrestik sai peale laudadest katuseroovituse.

Kooli huvijuht Mariliis Lazarev oli talgulistega rahul, kuid pidi tunnistama, et klass päris valmis veel ei ole. “Ei ole valmis. Seinad on paigas ja katuseroovitus on peal,” ütles huvijuht. Katusetegemine takerdus sobivat värvi katusematerjali puudumise taha.

“Sellist rohelist katusematerjali, nagu me tahtsime, Saaremaal saada ei olnud. Nüüd ootame selle saabumist,” selgitas Lazarev. Natuke on juba tehtud ka põrandat.

Huvijuhi sõnul mahutab rajatav klass umbes 15 õpilast. “Väiksemaid klasse mahub isegi kaks korraga tundi,” sõnas ta. Õpetajana usub Lazarev, et õues saab loodust kasutades õppida kõikvõimalikke aineid.

“Ise tahan ma katsetada loodusõpetust, matemaatikat ja eesti keelt,” loetles ta. Arvuteid õuesõppe klassi ei tule. “Seal me õpetame lapsi loodust hindama ja loodusega kooskõlas elama,” lubas õpetajast huvijuht.

Talgulisi oli tema arvates parasjagu. “Kõigil olid üheksast viieni käed-jalad tööd täis,” nentis Lazarev. Osales neli ema, kolm õpetajat, seitse-kaheksa kuldsete kätega isa ja kooli majahoidja Epp.

Raha klassi ehitamiseks kogus õpilasesindus hoolekogu toel. Jõulude ja kevadkontserdi ajal korraldati heategevuskohvik ja loterii. Toetas ka Salme vallavalitsus, sest õpilased käivad valla objektidel abiks koristamas ja lehti riisumas. Seni on kogutud 1268 eurot.

Tänavusel jõulupeol kogutud raha läheb samuti õuesõppe klassi toetuseks, mis peaks huvijuhi ootuste kohaselt valmis saama juba oktoobri alguses.

Salme kool on ka varem mingiks konkreetseks tarbeks üheskoos raha kogunud. Näiteks tööõpetusklassile ning õmblusmasinate ostmiseks ja koolikappide soetamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 604 korda, sh täna 1)