Kahe mehe ristiretk jõudis Saaremaale

RISTIRETKEL: Gunnar ja Siim, kes ei soovinud oma perenime avaldamist. Foto: Irina Mägi

RISTIRETKEL: Gunnar ja Siim, kes ei soovinud oma perenime avaldamist. Foto: Irina Mägi

Teist aastat ristikäigul olevad Gunnar ja Siim jõudsid nädalavahetusel Saaremaale, kõndides risti kandes ja rahvaga suheldes Triigist läbi Kuressaare ja Valjala Orissaarde.

“Meie eesmärk on kõndida üle Eesti kirikust kirikusse, paarikümne kilomeetri kaupa ise risti kandes,” rääkis Rahukülast Orissaare poole teel olnud Gunnar, lisades, et nad pole küll risti kaalunud, aga Jeesusel oli tunduvalt kergem. “Me räägime oma teekonnal inimestega, sest Eestis paljud kirikus ei käi ja nii tuleb kirik nende juurde. Sajad inimesed on selle risti peal palvetanud ning meie osa on olla nende sõbrad, kaaslased ja vajadusel ka julgustajad.”

Siimu sõnul iseloomustab rist seda, et Jeesus on meie sõber ja nad jagavad seda sõnumit kõigiga. “Meie eesmärk on inimesi teenida ja me ei tee manifestatsiooni,” lisas ta.

Kaks ristiga maantee ääres kõndivat meest on köitnud möödujate tähelepanu. Inimesed on auto kinni pidanud ja tulnud ka oma majahoovist välja küsima, millega tegu. Hinnangud on olnud erinevad.

“Mõned peavad meid segasteks ja sõidavad edasi, kuid on igaühe enda otsustada, kuidas ta meie ettevõtmisse suhtub,” selgitas Siim. “Meie sõnum on aga selge, sest me ei räägi iseendast, vaid Temast, kes on ristil ja ennast peale ei suru. Lähme edasi ka siis, kui keegi meiega rääkida ei soovi.”

Ristiretkel kasutatav rist pärineb endise Sakala keskuse altarilt, kus Harry Leesment, Märt Vähi ja Allan Laur koos vabariigi taassünniga teenistusi alustasid. Selle autor on Allan Laur. Kui rajati uus kirik, jäi rist üle ning nii otsustasid kaks meest sellele ratta alla panna ja käia ümber Eestimaa.

Tänaseks on retk kulgenud vaheaegadega juba kaks ja pool aastat. “Praeguse tempo juures läheb veel kümme aastat, aga loodame, et jõuame kiiremini,” lausus Siim.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 599 korda, sh täna 1)