Väinamere Liinid kaalub reisijapileti kaotamist (25)

Väinamere Liinid OÜ juhataja Urmas Treieli sõnul näeb ettevõte teenuse sujuvamaks ja kiiremaks muutmiseks ühe edaspidise lahendusena pileti lihtsamat hinnastamist.

“Tahame jõuda sellise mudelini, et kõik reisijad sõidaksid tasuta. Meie liinidel on nende osakaal, kes lähevad lihtsalt jala laeva peale, 2–5 protsenti,” rääkis Treiel eilsel rahvusvahelisel merenduskonverentsil. “Praegu on autos keskmiselt 1,8 inimest,” märkis ta, lisades, et kus on tihe liiklusintensiivsus, seal on mõistlikum maksustada ainult autod.

Lihtsama hinnastamise teise võimalusena pakkus Treiel välja Saaremaa ja mandri ning Hiiumaa ja mandri vaheliste liinide hindade ühtlustamise. Saaremaa ja Hiiumaa hindade vahe on 10 protsenti; kui hind oleks sama, saaks inimene osta ühe pileti ja sõita sellega kas Saaremaale või Hiiumaale, rääkis Treiel.

Tihedama veograafiku saavutamiseks on ettevõtte hinnangul tulevikus vaja kuut uut laeva, ütles Treiel. Praegu on ettevõttel kolm uut laeva ja neljas uus laev on saarte parvlaevaühenduse hankes sees. Uute laevada lisandumine aitaks tihendada ka sõidugraafikut.

“Valulaps on täna Saaremaa ja Hiiumaa vaheline ühendus,” rõhutas Treiel. “Meie mõte on tekitada nagu ühisruum. Kui praegu on Hiiumaale minek saarlase jaoks nagu Maltale minek, siis meie tahaksime, et see piirkond oleks terviklik.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 132 korda, sh täna 1)