Tagavere hundid jalutavad ringi Öörikul (1)

Neljapäeva õhtul nähti Orissaare vallas Ööriku külas lehmade vahel ringi liikumas kahte hundikutsikat.

“Lehmad jalutasid ringi, ei teinud neist väljagi,” ütles Orissaare jahimeeste seltsi esimees Hinnar Kuuder, üks neist, kes Öörikul kutsikaid nägi.

Seda, kui palju hunte sealkandis liikvel võib olla, ei osanud Kuuder öelda. “Arvame, et on üks pesakond, ema ja isa ning kolm kutsikat, aga neid võib ka muidugi rohkem olla,” arutas ta. Selle jutu, et tegemist võib olla šaakalitega, nagu rahvas räägib, lükkas Kuuder kohe ümber.

Tagavere küla elanikud on hundikutsikaid korduvalt näinud. “Kui esimest korda nägin, läksin uudishimust lähemalt vaatama,” rääkis anonüümseks jääda soovinud külaelanik, lisades, et hundikutsikas oli tema autost 10 meetri kaugusel.

“Ta oli väga uudishimulik, arvasin, et ta on ilusama karvaga, aga karv oli selline pulstunud,” kirjeldas ta nähtud looma. “Kutsikad on toredad küll, aga seda vana hunti, kui ta hambaid näitab, küll ei tahaks näha,” naeris ta.

Tagavere elanik on erinevatel päevadel näinud kokku nelja kutsikat ning tema arvates on neid Tagavere kandis kindlasti rohkem kui üks pesakond. Viimase kolme nädala jooksul on Ööriku külas nähtud liikumas ka vana hunti. Arju lauda taga asuv soo on uudishimulikele ja pildistamishuvilistele juba populaarseks kohaks saanud. “Vahepeal oli küll nii, et pane või putka üles ja hakka pileteid müüma,” naeris Tagavere mees.

Saarte jahimeeste seltsi direktor Ilmo Torn ütles, et see, kui hundikutsikad koos lehmadega ringi jalutavad, tavaline küll ei ole. “Eks nad uudistavad neid,” sõnas Torn. Ta lisas, et lehmad vaevalt ohustatud on, sest üldjuhul moodustavad suured loomad ringkaitse, lammas on huntidele oluliselt kergem saak. Inimest hunt tavaliselt ei ründa. “Kuid alati tuleb olukorda jälgida ja arvestada sellega, et emahunt võib kutsikate ligi olla,” märkis Ilmo Torn.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 067 korda, sh täna 1)