Saare lapsed on tublid kodu-uurijad

TÄNUPÄEVAL: Kuressaare gümnaasiumi 7.c klassi töö vormistanud tüdrukud Rahel Kirs (vasakul) ja Sandra Aav. Foto: Raina Tiidovee

TÄNUPÄEVAL: Kuressaare gümnaasiumi 7.c klassi töö vormistanud tüdrukud Rahel Kirs (vasakul) ja Sandra Aav. Foto: Raina Tiidovee

3.–4. klasside arvestuses pälvis väikeste kodu-uurijate konkursil võidu Kuressaare Vanalinna kooli 4.a klassi töö “Kuidas õppisid Kuressaare Vanalinna Kooli 3.a klassi lapsed lugema?”.

“Kõige raskem ülesanne oli neile, et käsitsi pidi ümber kirjutama ühesugustele lehtedele, ja mõni laps kirjutas ikka palju kordi ümber ning ikka tuli viga sisse,” rääkis Kuressaare Vanalinna kooli õpetaja Kadi Tänav, kelle sõnul võttis uurimistöö koostamine neil aega üle kuu.

Tänava sõnul andis konkursil osalemine õpilastele aimu sellest, mis on üldse uurimistöö ja kuidas seda korrektselt teha.

Auhinnalisele kohale tulid ka Saaremaa ühisgümnaasiumi 6. klass (juhendaja Merle Prii) ja Kuressaare gümnaasiumi 7.c klass (juhendaja Raina Tiidovee).

SÜG-i klassiõpetaja Merle Prii märkis, et algul ei tahtnud lapsed kuidagi algust teha, ent pärast leidsid, et on väga palju häid mõtteid saanud. Prii lisas, et vähesed lapsed istuvad oma vanaemade, vanaisadega koos ja räägivad juttu.

Sama kinnitas ka KG õpilaste juhendaja Raina Tiidovee, kelle sõnul on see hea võimalus võtta aega perega koosolemiseks ja mõtisklemiseks. “Aga kindlasti vajavad noored ka õpetaja suunamist,” sõnas ta.

Vabariikliku kodu-uurimistööde konkursi parimad võidutööd kuulutati välja 13. septembril Järvamaal Albu vallas Vargamäel. Võistlustöö teema oli “Kuidas meie peres lugema õpiti”.

Päev algas korraldajate tervitusega, seejärel jagati osalejad töötubadesse. Tutvuti põhjalikult Vargamäega, mängiti orkestris ja meisterdati võtmehoidjaid. Seejärel algas konverents, kus tutvustati konkursitöid ja jagati auhindu. Auhinnaks olid raamatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 311 korda, sh täna 1)