Kampaania ärgitab mehi kokkama (2)

Tervise Arengu Instituudi (TAI) korraldatava teavituskampaania “Mees peab olema viljakas” raames toimuvad Saaremaal praktilised õppepäevad, mis kutsuvad mehi kokkama.

Õppepäevale, mis seekord toimub Pihtlas, Salmel ja Valjalas, ongi oodatud eelkõige mehed. Algatuseks kuulatakse loengut “Põhiroaks juurvili”, järgneb salatite valmistamine ja seejärel degusteerimine. Osalejatel on vaja kaasa võtta vaid terav nuga ja lõikelaud, võimalusel ka riiv.

Saare maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialist Imbi Jäe ütles, et kuna kampaania pealkiri on vägagi intrigeeriv ja sihtgrupp küllaltki pretensioonikas, valiti õppepäeva toimumiskohad maapiirkondade aktiivsuse järgi kevadisel Südamenädalal. Nõnda osutusidki valituks Pihtla, Salme ja Valjala.

“Samas pole ka teiste valdade tööealistel meestel keelatud nendest teabepäevadest osa võtta, tuleb vaid kohapealse kontaktisikuga ühendust võtta ja küsida, kas grupis on veel vabu kohti,” selgitas Jäe.

Pihtlas on kontaktisik Riina Allik, Salmel Maire Sillavee ja Valjalas Siivi Kaasik.

Kokkamispäevi rahastatakse ESF-i programmi “Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013–2014” finantsidest ja paraku on need piiratud.

Seega loodab Imbi Jäe õppepäevade õnnestumise järel saada võimalikku rahastust järgmistel aastatel, et jõuda taoliste üritustega juba laiema sihtgrupini.

Imbi Jäe sõnutsi on teabepäevadel plaanis panna mehed mõtlema tervislikule toitumisele ja samas anda lihtsamaid näpunäiteid puu- ja juurviljadest kiirelt valmivate salatite, kastmete ja magustoitude tegemiseks.

Esimene õppepäev toimub 25. septembril kell 15 Pihtla pritsumajas. Järgmised on 25. septembril kell 19 Jööri kogukonnaköögis ja 26. septembril kell 17 Salme rahvamajas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 357 korda, sh täna 1)