Tänavune viimane ristluslaev püstitas sadama rekordi

Eile külastas Saaremaa Sadamat ristluslaev Adonia. See oli tänavuse hooaja viimane külastus, millega ühtlasi ületati ühes aastas Saaremaa Sadamat külastanud senine reisijate arv. Kokku oli sel aastal kümme külastust ja 7593 kruiisituristi.

“See on kõigi aegade suurim Saaremaa Sadamat külastanud kruiisituristide arv,” kinnitas Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro, lisades, et eelmisel aastal oli külastusi rohkem, aga turiste vähem.

Eelmisel aastal käisid ristluslaevad Saaremaa Sadamaa 14 korral ja tõid saarega tutvuma 6456 inimest. Eile tõi Adonia 656 turisti Suurbritanniast.

Kuressaare turismiinfokeskuse turismispetsialist Kristina Mägi (fotol) ütles, et päevad, mil sadamas on kruiisilaev, on alati toimekamad ka nende kontoris.

“Kruiisituristid erinevad tavakülastajatest märkimisväärselt, kuna neil ei ole klassikaliste turistide muresid: kus magada, kust saab süüa, mis õhtul toimub,” tähendas Mägi, lisades, et neid huvitab pigem meie üldine elu-olu.
Mägi sõnul on räägitud nii elust Saaremaal nõukogude ajal, põllumajandusest kui ka päevapoliitikast.

“Üldine tagasiside on olnud positiivne – kiidetakse Saaremaa kaunist loodust, puhast linnaruumi, sõbralikke inimesi,” kinnitas ta.

Järgmiseks aastaks on broneeritud kuus Saaremaa Sadama külastust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 384 korda, sh täna 1)