Selvepesula Selveri juures sai valmis (12)

Foto: Irina Mägi

Foto: Irina Mägi

Eilsest on Saare Selveri juures avatud auto selvepesula. Omanik Meelis Vahter (pildil) oli lõpptulemusega igati rahul.

“Viie minutiga saab auto täitsa puhtaks ja läike ka veel peale,” kiitis ta. Kolm boksi mahutavad sõidukeid kõrgusega 2,8 meetrit, 3 ja 4,1 meetrit, mis tähendab, et pesta saab ka veoautosid.

Vahter soovitas valida viieminutilise pesu. Esimene, mikropulbriga pesu võiks kesta kaks minutit, seejärel loputada minut aega puhta veega. Siis võib peale kanda kuumvaha ja lõpuks loputus kõrgläikevahaga. Viimane loputus võiks olla pikem, muidu võivad vahajäljed peale jääda.

Kui autot pole kaua pestud, siis tuleb esimene kord rohkem pesta. Kõige raskem on valge autoga. “Kui aeg otsa saab, lisad mündi ja vajutad uuesti nuppu, mille juures pesu pooleli jäi,” õpetas Vahter. Kohapeal saab paberraha müntideks vahetada.

Meelis Vahter proovis ise pesemise järele ja veendus, et pärast vahatamist tolm auto külge enam hästi ei jääda ei taha. “Mitu inimest on ütelnud, et ta auto pole kunagi nii hästi läikinud kui nüüd,” vahendas ta klientide sõnu.

Pesula on täielikult automatiseeritud. Inimene peab lisama vaid pesuaineid. Pesula katsetuste ajal oli linnas voolukatkestus. “Siis tuli pesula kinni panna. Kuid pärast hakkasid kõik seadmed uuesti tööle,” rääkis omanik.

Oma pesula eeliseks pidas ta aja kokkuhoidu. “Ma arvan, et need, kes seni kodus ämbriga solistasid, hakkavad nüüd pesulas käima,” ütles Vahter. Ka seda ei pea tema sõnul kartma, et pesija riided märjaks saavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 867 korda, sh täna 1)