Saaremaa rallil sõidetakse seekord ka uutel radadel (1)

Oktoobri teisel nädalalõpul toimuv 47. Saaremaa ralli jääb sel aastal küll linnakatseta, kuid nii mõnelegi katsele on lisatud uusi lõike.

“Ühtegi täiesti uut kiiruskatset kavas ei ole. On lisandunud mõned uued lõigud ja mõned katsed läbitakse vastupidises suunas, kui seda on tehtud varasematel aastatel,” ütles ralli direktor Toomas Sepp.

Kokku on ralliradade pikkus ca 450 km, millest 10 kiiruskatset moodustab 109 km. Reedel sõidetakse kolm katset ja laupäeval seitse.

Ralli linnakatset ei toimu, sest osal ralli suurtoetajatest on sel aastal väiksemad rahalised võimalused. Sepa sõnul võib olenevalt ralli ülesehitusest ja katsel toimuvast linna katsele kuluda oluline osa kogu ralli eelarvest.

Linna katse korraldamise teevad kalliks eelkõige turvalisuse tagamine, kuid ka muud ettenägematud kulud, mis võivad tekkida seoses võistlusautode teelt väljasõiduga, samuti pealtvaatajate poolt tekitatud võimalikud kahjustused Kuressaare Lossipargis.

“Me ei saanud riskida olukorraga, et pärast rallit selgub, et me ei suuda kõiki rahalisi kohustusi täita,” ütles ralli direktor.

Publiku lemmikud on Toomas Sepa arvates reedene Kõljala ja laupäevane Kaugatoma katse. Linnale lähim on reedene avakatse, mis sõidetakse Aste, Laoküla ja Saia kandis.

Täpsem info ralli kohta avaldatakse rallinädala esmaspäeval müüki tulevas ralliajakirjas.

Eile lõunaks oli end rallile kirja pannud 69 ekipaaži. Samas on aega registreerimiseks veel kaks nädalat. Saaremaa sõitjatest on hetkeseisuga stardis sellised piloodid nagu Rasmus Uustulnd, Lembit Soe, Kenneth Sepp.

MM-sarjas tiirlevat Ott Tänakut ja Raigo Mõlderit sel aastal Saaremaa rallil ei näe, kinnitas eile Saarte Häälele Raigo Mõlder.

Võib juhtuda ka nii, et Saaremaa ralli stardist puudub Timmu Kõrge, kes on sel aastal rahapuudusel juba sõite vahele jätnud. Seda, et teda sel aastal ralliradadel enam ei näe, ütles Kõrge juba augustis.

Ka eile Saarte Häälega vesteldes pidi ta tõdema, et suure tõenäosusega teda kodusaarel sõitmas ei näe. “Kuid võimalus on kuni stardini,” sõnas Kõrge.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 493 korda, sh täna 1)