“Kertu” asub kandideerima Euroopa filmi-Oscaritele (1)

Euroopa Filmiakadeemia valis Ilmar Raagi eelmisel aastal esilinastunud filmi “Kertu” viiekümne filmi nimekirja, mis hakkavad aasta lõpul kandideerima n-ö Euroopa filmi-Oscaritele ehk Euroopa Filmiakadeemia auhindadele.

Lühinimekiri filmidest on muljetavaldav: seal on nii Cannes’i filmifestivali võidufilm “Talve uni”, Ukraina sel aastal rohkelt auhindu võitnud kurttummade keeles film “Hõim”, Lars von Trieri “Nümfomaan” jpt.

“Kertu” on ainuke Baltimaade film, Skandinaaviast lisandub talle veel kaheksa nominatsiooni. Eesti mängufilme jõuab sellesse nimekirja haruharva, viimati kandideerisid parima kunstnikutöö auhinnale Jaagup Roomet ja Markku Pätilä Veiko Õunpuu filmiga “Püha Tõnu kiusamine” 2010. aastal, kui Euroopa Filmiakadeemia pidulik gala toimus Tallinnas.

2013. aastal oli “Kertu” vaadatuim kodumaine film ja on tänaseks ainuüksi Eestis kogunud pea 45 000 vaatajat. Film on olnud edukas ka rahvusvahelistel filmifestivalidel ja on neljal korral saanud publikupreemia. Ursula Ratasepp pälvis Bulgaarias Kertu rolli eest parima naisnäitleja tiitli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 104 korda, sh täna 1)