Saare maakonna lapsed valmistuvad operetifestivalil lavale tulema (1)

LAULUSUUKESED LAHTI: Annabel Kallas, Lisette Lemba ja Tuule Sadam armastavad laulmist väga, see neid lavale kisubki. Foto: Irina Mägi

LAULUSUUKESED LAHTI: Annabel Kallas, Lisette Lemba ja Tuule Sadam armastavad laulmist väga, see neid lavale kisubki. Foto: Irina Mägi

Täpselt kuu aja pärast on estoonlastelt saarlastele koju kätte toodav opereti- ja balletifestival juba läbi. Eile aga köhisid lastegalal üles astuvad saare noored hääled puhtaks, ajasid jalad soojaks ja asusid harjutama.

Kuressaare kultuurikeskuses on prooviruume mitmeid. Ühes ruumis lauldi, teises tantsiti, kolmandas jälle lauldi. Saarlannast ooperilaulja Triin Ella juhendamisel oma lauluoskust lihvinud Melani Koov Salme põhikoolist leidis, et võimalus lastegalal kaasa lüüa annab kogemusi ja esinemisjulgust kenasti juurde.

Annabel Kallas Kuressaare gümnaasiumi 4. klassist, Lisette Lemba Vanalinna kooli 3. klassist ja Tuule Sadam Salme põhikooli 8. klassist kinnitasid aga kui ühest suust: neile lihtsalt meeldib laulda!

Rahvusooperi Estonia noortetöö juht Rahel Otsa, kes oli ühes teiste estoonlastega pealinnast saarele vuranud, rääkis, et eile oli proovides umbes 60 koolinoort. Repertuaaris on tema sõnul tõeline klassika, paremaid palu “Carmenist”, “Rinaldost” ja ka “Võluflöödist”.

“Vaatame ka natuke kostüüme, mis tuleb hiljem laval selga panna. Meil on ekspert kaasas,” ütles Otsa.

Estonia peadirektor Aivar Mäe, kes samamoodi proovide auks saarde põiganud, tunnistas, et ettevalmistused festivaliks on kulgenud kenasti. “Põhiliselt tegeleme praegu sellega, kuidas saalist jagu saada. Nii et temast saaks akustilises ja visuaalses mõttes saali, mis poleks nagu spordisaal,” kõneles Mäe, kuis nad Kuressaare spordikeskuse saaliga “plaani peavad”.

Vähem oluline pole aga kõnealune noorteprojekt, milles on Aivar Mäe andmeil Saaremaalt kaasa löömas vähemalt 130 noort.

“Kui praegu on tantsu- ja lauluproovid, siis reedel lisandub orkester – Orissaare brass ja Kuressaare sümfoniett. Seega toimub reedel esimese Saaremaa sümfooniaorkestri proov,” naeris Mäe. “Kõlab aukartustäratavalt, kas pole!”

Neile mainitud 130-le saare noorele lisaks on festivali ajal selle nimel toimetamas veel terve hulk saarlasi.

“Teenindus on samuti saarlastelt. Võtsin appi samad saare tüdrukud, kes teenindavad Saaremaa ooperipäevadel – nad on väga head!” kiitis Mäe. Siiski ei tee saarlased kõike üksi ära. Estoonlasi on festivaliks saarele tulemas ei rohkem ega vähem kui 305.

Festival “Estoonlastelt saarlastele” toimub 12.–16. oktoobril. Selle kavasse kuuluvad nt ballett “Bajadeer” ja operett “Silva”, beebikontserdid, kammerkontserdid maakonnas ja kontsert Laurentiuse kirikus.

Kõigele lisaks näeb spordihoones näitust Saaremaalt võrsunud estoonlaste tegemistest ning õhtud saab lõpetada Arensburgi Muusas nn festivaliklubis.

Piletitest on Aivar Mäe sõnul praeguseks müüdud 60 protsenti ehk veidi alla 3000 pileti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 150 korda, sh täna 1)