Riho Kadastik – aasta põllumees, kes on lõpetanud merekooli

SAAGIKORISTUS: Riho Kadastik Suurna aiandis, mille selleaastasest saagist valmivad esmakordselt ka õunakrõpsud ja külmutatud mahl. Foto: Irina Mägi

SAAGIKORISTUS: Riho Kadastik Suurna aiandis, mille selleaastasest saagist valmivad esmakordselt ka õunakrõpsud ja külmutatud mahl. Foto: Irina Mägi

Reedel Saare maakonna aasta põllumeheks valitud õunakasvataja Riho Kadastik on oma 60 eluaasta jooksul püüdnud Atlandil kala ja pannud püsti Eesti ühe suurema puu- ja köögivilju müüva ettevõtte.

Mõni arvab, et ega see õunakasvatus päris õige põllumajandus ole. Kas teie peate ennast põllumeheks?

Eks ta on ikka põlluga seotud, sellepärast, et puud kasvavad ju mullas ja annavad toodangut. Ega siis ainult viljakasvatus või loomakasvatus põllumajandus ole.

Kuigi perekonnanimi Kadastik on ühele põlisele saarlasele justkui loodud, olete teie pärit Põltsamaalt. Kuidas teil tekkisid sidemed Saaremaaga ja miks otsustasite siia jääda?

Tegelesin siis veel puu- ja köögivilja hulgimüügiga, kui tekkis mõte, et peaksin ka ise pirne või õunu kasvatama hakkama. Kuna mul sellealast haridust ei ole, tekkis tuhandeid küsimusi, et mis ja kuidas. Rõhu ja Polli katsebaasist sain vastuse, et siinne kliima on selleks sobivaim ja eks ta nii ole ka. Külma ja sooja üleminek ei ole nii järsk ja enamjagu on võrreldes mandriga viis kraadi temperatuuri vahet.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 313 korda, sh täna 1)