Lipuväljaku ajab kalliks tänavate uuendamine (6)

Kuressaare linnavalitsuse pakutud lipuväljaku maksumus 105 000 eurot sisaldab ka näiteks naabertänava ja Vabadussõja ausamba kogu kompleksi täielikku uuendamist. Vaid väike lipuplats ja mastid läheksid maksma tunduvalt vähem.

Kui Kuressaare linnavalitsus suvel esialgsele vastuseisule vaatamata lipuväljaku rajamisega siiski nõustus, oli teada, et siseministeerium toetab seda 20 000 euroga. Jutt käis konkreetselt lipuväljakust.

Linnavalitsuse tellitud ja 105 000-eurose eelarvega plaan näeb aga näiteks ette tänavate katmist 68 meetri ulatuses munakividega ning pea sama pika kõnnitee ehitamist. Lisaks veel kümmekond valgustit Vabadussõja ausamba platsile ja sajuveetorustike rajamine. Nüüd ütleb linnavalitsus, et sellise lipuväljaku rajamine käib neil omavahenditest üle jõu.

Küsimusele, miks peab lipuväljaku rajamiseks uuendama platsist kaugemale jääva tänavalõigu ja üleüldse tegema nii suuremahulisi töid, vastas abilinnapea Taavi Kurisoo, et korraliku väljaku rajamiseks tulebki teha rohkem kui vaid lipumaste püstitada. “Projekti teoks saamisel hakkaksid Kauba tänava kaudu väljakule tulevikus sisenema pidulikust rivistusest osavõtjad,” tõi Kurisoo näite. Praegusel ajal seisavad pidulike aktuste ajal lipumastide tulevases asukohas kaitseliitlased, kes marsivad väljakule keskväljakult.

“Väljaku kavandamisel on silmas peetud selle sobivust ajaloolise Vabadussamba vahetusse lähedusse ning seisukohta, et linna lipuväljak peab olema soliidne,” ütles Kurisoo.

Palju läheks maksma vaid kolme lipumasti püstitamine, nende valgustus ja väiksema platsi uue katte alla viimine, seda linnavalitsusest öelda ei osatud. “Vaid oletuslikult on sellise platsi maksumust raske öelda. Selle väljaselgitamiseks oleks vaja esialgset kavandit ja spetsialistide arvutusi,” ütles linna pressiesindaja Geili Heinmaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 63 korda, sh täna 1)