Vanavanemad kudusid, küpsetasid ja viltisid

KINGITUSED VANAEMALE: Greete (vasakul) ja Egle Priimägi kinkisid oma Leisis elavale vanaemale Ester Toompuule vilditud taiesed, mis nad ise Anglas valmistasid. Foto: Irina Mägi

KINGITUSED VANAEMALE: Greete (vasakul) ja Egle Priimägi kinkisid oma Leisis elavale vanaemale Ester Toompuule vilditud taiesed, mis nad ise Anglas valmistasid. Foto: Irina Mägi

“Mina olen siin esimest korda. Kohe nii mõnus tunne on, et kutsuti. Oleme kõik maainimesed ja vaadates neid vanu asju, meenutame, kuidas omal ajal sai nendega tööd tehtud,” rõõmustas Angla külastuskeskusse vanavanemate päevale kutsutud Laine Truumaa Koiklast.

Nii mõnedki vanaemad ja -isad olid ka oma lapselapsed kaasa võtnud. Võsukesed proovisid kätt viltimistoas, meisterdades vanavanematele kingituseks väikesi meeneid.

Ester Toompuu Leisist tundis heameelt ennekõike selle üle, et lapselapsed Greete ja Egne Priimägi Raplast Saaremaa vanaemale niisugusel toredal päeval külla sõitnud olid. Meeldiva üllatuse osaliseks sai tragi vanaema Anglas, kui tüdrukud talle kingitused üle andsid.

Karja pagariäris töötaval ja Leisi Liisudes kaasa tegeval pensionieas Ester Toompuul oli teises klassis käiva Greete ja lasteaiatüdruk Egne vilditud kingituste üle väga hea meel.

Angla külastuskeskuse perenaise Anu Noore näpunäidete järgi andsid memmed ja ka nooremad külastajad, teiste hulgas ameeriklane Jane Cavanauqh Connecticutist leivapätsidele õige kuju ja pärast kerkimist läkitati need ahju küpsema.

Enne õhtueinet, milleks oli mulgipuder hapupiimaga ja ahjusoe koduleib, näitasid käsitöömeistrid, kuidas kangastelgedel töötada. Viltimistoas ei mahtunud huvilised laua äärde äragi. Igaüks võis oma näputöö mälestuseks koju kaasa võtta.

Ettevõtja Alver Sagur tutvustas muuseumieksponaate. “Ma pole üheski muuseumis nii palju huvitavaid tööriistu näinud kui siin,” kiitis Laine Truumaa.

Leisi valla mees Sulev Mägi mängis kokkutulnute rõõmuks lõõtspilli. Mõnetunnine pühapäeva pärastlõunane tänuüritus möödus osalejaile meeldejäävalt.

“Side vanavanemate ja laste vahel on väga oluline. Olete oma õiges rollis,” toonitas külastuskeskuse perenaine Anu Noor.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 457 korda, sh täna 1)