Tõlluste külas põles maja

PÄÄSTJATE ÖÖTÖÖ: Põleng lokaliseeriti kell 00.15 ja kustutati kell 2.42. Millest tuli lahti läks, pole veel teada. Foto: Tõnu Veldre

PÄÄSTJATE ÖÖTÖÖ: Põleng lokaliseeriti kell 00.15 ja kustutati kell 2.42. Millest tuli lahti läks, pole veel teada. Foto: Tõnu Veldre

Pühapäeval kell 23.18 said päästjad teate tulekahjust Pihtla vallas Tõlluste külas, kus teataja sõnul põles kahekordne maja. Helistaja teadis ka öelda, et majas elab vanem mees.

“Kui päästjad kohale jõudsid, oli maja lausleekides ja ohus oli ka kõrvalhoone,” ütles Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kristi Kais.

Esimestena jõudsid põlengupaika Pihtla vabatahtlikud. Nende järel Kuressaarest kohale jõudnud riiklikud päästjad alustasid kohe suitsusukeldumisega, otsimaks arvatavat kannatanut, kuid ei leidnud hoonest kedagi. “Pärast suitsusukeldumislüli majast väljumist alustati tulekustutustöödega,” lausus pressiesindaja.

Kohalike elanike sõnul elas majas 80-ndates eluaastates mees. Külas Vaino Ossina tuntud mees elanud pärast abikaasa surma üksinda. Külainimesed olid veendunud, et Oss on majja sisse põlenud.

Õnneks leiti mees siiski kõrvalhoonest elusana. Kahe päästja vahel õue talutatud taat ise jalgel ei püsinud ja kaebas nõrkust. Päästjate abiga kanti ta kiirabi autosse.

Pihtla vallavanema Jüri Saare andmetel jäeti kannatanu haiglasse ravile. Põlenud majas ta edasi elada ei saa.

“Meil on anda talle sotsiaalkorter, aga võib-olla tuleb rääkida hoopis hooldekodust. Kõige pealt peab ta aga haiglast välja saama. Siis vaatame edasi. Katuse me talle pea kohale leiame,” kinnitas vallavanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 545 korda, sh täna 1)