Tänaku ja Mõlderi Austraalia ralli lõppes katkestamisega

Ott Tänak ja Raigo Mõlder sõitsid Austraalia MM-ralli eelviimasel katsel teelt välja ja katkestasid, kerge peapõrutuse saanud piloot Tänak veetis öö haiglas arstide järelvalve all.

Tänak ja Mõlder sõitsid teelt välja ralli eelviimasel katsel, viis kilomeetrit pärast starti. Sõitjad pääsesid autost ja katse peatati, kui kiirabi läks rajale, et saarlased üle vaadata.

Raigo Mõlder pääses vigastusteta, avariis sai löögi auto juhipoolne külg ja Ott Tänakul tuvastati peapõrutus. Hilisema ja põhjalikuma kontrolli järel haiglas otsustati Tänak ettevaatuse mõttes ööks haiglasse jälgimisele jätta.

Enne väljasõitu näitasid Drive DMACK-i meeskonna Ford Fiesta R5-autoga sõitvad Tänak ja Mõlder head hoogu ja võitsid WRC2 arvestuses kõik neli seni sõidetud pühapäevast katset. WRC2 arvestuses olid nad tõusnud selleks hetkeks viiendale kohale.

Avapäev kujunes WRC2 sarjas enne Austraalia rallit teisel kohal olnud Tänakule ja Mõlderile tehniliste probleemide tõttu keeruliseks. Päeva lõpetasid nad WRC2-klassi seitsmendal kohal.

Saarlaste probleemid algasid juba esimesel katsel, kui nende autol purunes pooltelg ja auto muutus tagaveoliseks. Sellise autoga tuli sõita kolm kiiruskatset, enne kui jõuti hooldusesse, kaotust klassiliider Yazeed Al-Rajhile oli üle kolme minuti.

Hoolduses viga parandati ja järgmised kaks katset WRC2 arvestuses Tänak ja Mõlder võitsid, kuid siis tabas autot sama probleem mis hommikul ja nii lõpetati päev WRC2 arvestuse seitsmendal kohal, kaotades liider Al-Rajhiile 4.08,6.

Ott Tänak tunnistas, et oli keeruline päev, sest enamik ajast sõideti tagaveolise autoga. “Mehaanikud tegid hoolduses väga hea töö ning vahetasid pooltelje ja käigukasti 30 minuti jooksul, seega saime kaks katset probleemideta sõita,” rääkis rallipiloot.

“Homne ilm lubab tulla vihmane, mis teeb siin olukorra päris põnevaks. Nüüd on meie eesmärk lihtsalt sõita ja legend korda sättida, ehk saame tulevikus tagasi tulla,” ütles Tänak pärast Austraalia ralli esimest päeva.

Ka teisel päeval kimbutasid saarlasi tehnikaprobleemid ja oma klassis lõpetati kuuendana. Ott Tänak ütles, et laupäeval purunes neil esimesel katsel umbes 20 kilomeetrit enne lõppu pooltelg, aga seekord oli autos varu kaasas ja järgmiseks katseks saadi autol kõik rattad taas vedama.

“Teiseks ringiks ootasime ennustuse kohaselt vihma, aga kuna seda ei tulnud, siis olime väljas valede rehvidega ning see tegi sõitmise keeruliseks,” rääkis Ott Tänak. “Viimasel katsel oli meie jaoks taas muresid, kui kohe katse alguses läksid generaatori- ja veepumba rihmad puruks ning oli keeruline katset lõpuni sõita.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 90 korda, sh täna 1)