Mahekonkursil märgiti ära Koplimäe talu tatraküpsised

Pühapäeval lõppenud parima mahetoote konkursil märgiti ära ka OÜ Koplimäe Talu tatraküpsised, mille puhul rõhutati oma talus kasvatatud tatra väärtuse tõstmist.

Pöide vallas asuva Koplimäe talu perenaine Marju Müür ütles, et tatraküpsised on talu klassika, mida hakati jahutegemise kõrval esimese küpsetisena valmistama juba 2007. aastal.

“Enne seda müüsime edukalt vaid tatramannat ega osanud mannast üle jäänud jahuga midagi eriti peale hakata,” meenutas perenaine, kelle sõnul sündiski küpsis ideest tutvustada inimestele ka tatrajahu väärt omadusi. “Nüüd on võrdselt populaarsed nii küpsised, manna kui ka jahu,” kinnitas ta.

Praegu on tatraküpsis Koplimäe kõige minevam küpsetis, mida tehakse iga kolme nädala tagant 20–30 kilo ja müüakse mahepoodides üle Eesti.

Marju Müür rääkis, et kuna talus on põllumaad vähe, on nad läinud tootearenduse ehk tooraine väärtustamise teed ja valmistavad palju erinevaid tooteid. “Enda jaoks me teeksime seda niikuinii ja on hea, kui saame oma toodetega ka inimestele heameelt teha,” lisas ta.

Tootjakonkursile kandideeris kaheksa mahetootjat üle Eesti. Parima mahetoote konkursile esitati kokku 36 toodet 14 tootjalt. Parima tootja ja toote valisid välja spetsialistidest koosnevad hindamiskomisjonid.

Eesti tänavuseks parimaks mahetootjaks tunnistati Konju mõisa talu Ida-Virumaalt, kus tehakse põhiliselt kitsepiimatooteid; parimaks mahetooteks valiti Urvaste külade seltsi toodetav Urvaste kama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 351 korda, sh täna 1)