Lühidalt spordist

Purjetamise karikasarjas saarlastele kolm poodiumikohta

Pühapäeval lõppenud Pärnu sügisregatiga jõudis finaalini ka Optimist-, Zoom8- ja Laser 4.7-klassi EJL olümpiapurjetamise Eesti karikasari. Saarlased said kolm poodiumikohta.

Zoom8-l oli Pärnus parim Jakob Haud (Rein Ottosoni purjespordikool), kes võitis ka Eesti karikasarja esikoha. Teiseks tuli Marie Pihlas (SMS) ja kolmandaks Sander Puppart (SMS).

Steven Adusoo (ROPK) sai esimese koha Laser 4.7-paadiklassis Mihkel Šesterikovi (SMS) ja Bo Aaron Kooseri (ROPK) ees. Eesti karikavõistluste üldvõitja on Šesterikov.

Optimist-klassis võistles regatil 65, Zoom8-l 28 ja Laser 4.7-l 21 sportlast.

Kokku sõideti Pärnu sügisregatil seitse võistlussõitu. Regati korraldas Pärnu jahtklubi koostöös Eesti jahtklubide liiduga.

Annika Vaher Tallinna maratonil isikliku rekordiga kuues

Annika Vaher sai Tallinna maratonil naiste arvestuses uue isikliku rekordiga 3.09.08 kuuenda koha. “Maratonis ei ole kohal erilist tähtsust, kuid eks rõõmustab ikka,” tunnistas Annika Vaher, lisades, et maratonis käib võistlus oma ajaga ja sellest tuli ta seekord välja võitjana.

Annika Vaher läks jooksma eesmärgiga alistada aeg 3.10. “Suutsin üsna ühtlase tempo ja mõnusa enesetundega joosta 39 km, kuid siis sain kergemat sorti “haamri”, tempo kukkus kilomeetri kohta minuti ja nii ma siis kulgesin lõpuni,” rääkis ta.

Meeste konkurentsis oli 18. (M40 2.) Kalev Õisnurm isikliku rekordiga 2.41.51. 21 km distantsil oli saarlastest 17. kohaga parim Mairo Mändla, kelle aeg oli 1.17.08.

SH

MC Saaremoto noored krossisõitjad Äksis edukad

14. septembril sõideti Tartumaal Äksis noorte motokrossisarja Äksi Junior Cup viimane etapp, kus osalesid edukalt ka MC Saaremoto noored krossisõitjad.

Oma viimase sõidu Quad 100 B-masinaklassis teinud Siim Saat võitis mõlemad võistlussõidud, tagades endale sellega nii etapi kui ka kogu võistlussarja üldvõidu.

Karl Ares Hommik saavutas samas masinaklassis tubli kolmanda koha. Väga head kiirust näidanud Sten Erik Mägil vedas tehnika kahjuks alt ja ta oli sunnitud võistluse katkestama.

Quad 200 Yamaha masinaklassis tegi suurepärase sõidu Karl Joosep Steinberg, kes pingelises heitluses saavutas etapi esikohaga ka kogu sarja arvestuses napilt esikoha.

Sellega sai tänavuseks aastaks võistlustele mandril joon alla ning kokkuvõtteks võib öelda, et noored Quadi-sõitjad olid sel aastal väga visad ja edukad.

Järgmine võistlus on juba koduste Saaremaa karikavõistluste kolmas etapp 18. oktoobril Lümandas.