Lõikuspidu põhupallide, mammuttraktorite ja Onudega

UHKE RONGKÄIK: Kõljala POÜ enam kui 200 000 eurot maksva Jaguari silokombaini tõi rahvale vaatamiseks Fred Sepp. Foto: Raul Vinni

UHKE RONGKÄIK: Kõljala POÜ enam kui 200 000 eurot maksva Jaguari silokombaini tõi rahvale vaatamiseks Fred Sepp. Foto: Raul Vinni

Reede õhtul kella kuueks sättisid nii suured kui ka pisikesed saarlased sammud Kuressaare kesklinna poole, et saada osa Saarte Hääle lõikuspeost.

“Kuspoolt need traktorid tulevad? Kas need jäävad raekoja ette seisma või sõidavad edasi?” pärisid huvilised sinisärkides saartehäällastelt.

Keskväljakule kohale toodud põhupallid leidsid kohe kasutamist. Lasteaiaealised ja koolilapsedki avastasid, et nende vahel ja peal on mõnus mängida. Suure telgi alla kaetud leivalaua taha tekkis järjekord.

Iga leivasõbra unistus oli maitsta, kas konkursil osalenud on ikka väärt kraami küpsetanud. Inimesed mekkisid ja kiitsid. Järelikult läks koduleivavõistlus korda. Juba ainuüksi 47 leiba, mis konkursile toodi, on iseenesest kõva sõna.

“Sealt nad tulevadki!” viipas elevil koolipoiss käega bussijaama poole, kust hakkas paistma pirakas mammuttraktor.

“Tulin linna traktoreid vaatama. Ma olen oma elus neid niipalju näinud, aga ikka tahaksin ka neid kõige uuemaid, suuremaid ja moodsamaid näha,” ütles aastakümneid ühismajandis autojuhina töötanud Urve Alesmaa Tõlli külast.

Raekoja ees peatus kuue traktori ja ühe kombainiga rongkäigu peas sõitnud hiigelsuur John Deer. Selle taga kõik teised Kuressaarde jõudnud põllumasinad.

Vahest kõige põnevam oli pisikestel poistel, kes põllumajandustehnikat otsemaid katsuma läksid. “Käisin kõik traktorid läbi. Ma polegi traktorikabiinis varem istunud,” rääkis 1. klassi poiss Laur Erik.

Saarte Hääle vastutava väljaandja Gunnar Siineri sõnul pakkusid lõikuspeo stsenaariumi niisugusel kujul välja põllumehed ise.

“Rahvas nägi meie kesklinnas põllumajandustehnikat, mille väärtus oli kokku üle miljoni euro. Kõrgtehnoloogilised masinad on väga kallid. Nii mastaapselt pole seda asja varem korraldatud. Meelelahutusliku osa eest hoolitses Saaremaa oma bänd Onud. Publikule see meeldis,” märkis Siiner.

Kahepäevane üritus toimus SaareMaaPäevade ja Saaremaa toidufestivali egiidi all. Koduleivakonkursi ja Saaremaa aasta põllumehe valimise korraldas Saarte Hääl.

Nii korraldajate kui ka osalejate hinnangul õnnestus üritus kenasti. Ilmataatki soosis mõlemal päeval saarlaste mihklikuist ettevõtmist.

Leivakonkursist loe pikemalt laupäevasest reportaažist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 753 korda, sh täna 1)