Lembit Soe ja Ahto Pihlas said Tartu rallil klassivõidu

ÕNNESTUMINE: Üle hulga aja jõudsid Soe ja Pihlas korralikult finišisse ja koha võidukalt. Foto: Irina Mägi

ÕNNESTUMINE: Üle hulga aja jõudsid Soe ja Pihlas korralikult finišisse ja koha võidukalt. Foto: Irina Mägi

Reedel ja laupäeval sõidetud Tartu rallil said klassis E10 esikoha Lembit Soe ja Ahto Pihlas.

“Üle hulga aja saime ilusti lõpuni ja tuli hästi välja,” märkis Lembit Soe. “Probleeme ei olnud ja kõik sujus. See oli hea ettevalmistus Saaremaa ralliks, nagu plaanisimegi.”

Toyota Starletil sõitvad saarlased said E10-klassis kindla esikoha, sest teise koha saanud rallipaari Taavo Tigane – Eero Viljus Nissan Sunnyl edestati kolme minutiga.

“Esimesel päeval oli konkurents korralik, teisel jäi kahjuks hõredaks. Aga seda kindlasti mitte sellepärast, et mehed sõita ei oska. Ju neil oli siis erinevalt meist probleeme,” lausus Lembit Soe.

Hästi sõitsid Soe ja Pihlas ka absoluutarvestuses, lõpetades 13. kohaga, võitjatele Aleksei Lukjanukile ja Aleksei Arnautovile Mitsubishi Lancer Evo 10-l kaotati 4.54.

“See koht jääb pisut kripeldama,” tunnistas Lembit Soe. “Absoluudis oleks võinud olla paar kohta kõrgemal, sest kaks kohta andsime viimaste katsetega ära. Finišis sain aru küll, kuhu see jäi.”

Kokkuvõttes said 16. ja klassis E11 4. koha Einar Laipaik ja Siimo Suvemaa BMW M3-l kaotus võitjale 05.10,9. A6-klassis sõitsid Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk Ford Fiesta R2-l end viiendaks.

“Me ei suutnud terve võistluse vältel saavutada säärast enesekindlust ja head tunnet, nagu eelnevatel rallidel on olnud,” kurtis Rasmus Uustulnd. “Mingil määral mõjutas seda ka eelmise ralli avarii ning teadmine, et kui seekord peaks samamoodi juhtuma, siis võib rallisõidu mõneks ajaks ära unustada.”

Sellegi poolest hakkas saarlaste sõit viimastel katsetel paremini sujuma. “Enne Saaremaa rallit loodame teha ühe korraliku testipäeva, et kodurallil taas vormis olla, ning loodetavasti suudame hooajale ilusa punkti panna,” oli noor rallipiloot lootusrikas.

Kuni 1,6-liitrise mootoriga esiveoliste autode klassis võtsid Tartu ralli klassivõidu Sander Pärn ja James Morgan (Ford Fiesta R2), kes edestasid avapäeva alles kümnendana lõpetanud vendasid Rainer ja Rauno Rohtmetsa (Citroën C2 R2 Max) 19,6 ning Kristen Kelementi ja Timo Kasesalu (Citroën C2 R2 Max) 25 sekundiga. Pärnale ja Morganile kuulub ka selle klassi Eesti meistritiitel.

Samad võistluspaarid moodustasid esikolmiku ka Eesti juunioride meistrivõistluste arvestuses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 366 korda, sh täna 1)