Kosmosemehest Raivo Heinast valmis film

Enamasti Mustjala Selgase külas elavast ja seal observatooriume omavast Raivo Heinast valminud filmi “Valgust otsides” võtted kestsid viis aastat.

Raivo Hein seostub enamikule sõnadega “taevas”, “kosmos” ja “universum”. Hein on tuntud kui taevapiltnik ja mees, kellel on esimesele eraisikutele mõeldud kosmoselennule piletki juba ostetud.

“Otsides valgust” filmi autorit Heini Druid liigutas Raivo Heina ja taeva suhe nii, et ta otsustas temast dokumentaalfilmi vändata. Kaua tehtud film esilinastub septembri lõpus.

“Üks vana sõber rääkis mulle, et on kuulnud sellisest mehest, kes tahab kosmosesse lennata,” rääkis Drui sellest, kuidas filmiidee sündis. Mida rohkem ta uuris, seda huvitavamaks Raivo Hein tema jaoks muutus. Drui ei salga, et ka tema esimene armastus oli universum kogu selle ilus.

“Mingil kummalisel moel tuli see film minu juurde, aga ma olen väga õnnelik, et ta just minu üles leidis,” kinnitas filmi stsenarist ja režissöör.

Heini Drui sõnul ongi filmil kaks peategelast: Raivo Hein ja universum. Ideaalis oleksid nad lõpuks kokku saanud ehk Hein oleks kosmosesse lennanud, kuid selleni seekord veel ei jõutud. Filmi rahastaja ei olnud enam nõus lisaaega andma, kosmoselennu aeg on aga praegugi veel teadmata.

Universumi üle arutavad filmis mitmed inimesed. “Läbiv liin on aga ikkagi Raivo tegemised ja tema ootus, et ehk pääseb lendama,” kergitas Drui katet veel linastumata filmilt.

“Ühe sõnaga öeldes – film on armastusest,” võttis Drui oma töö kokku, lisades, et soovis selle filmiga ärgitada inimesi mõtlema suurte küsimuste üle ja nakatada neid maailmaruumi imetlemise pisikuga.

Raivo Hein ise on filmi põgusalt vaadanud ja on rahul. “Hästi tehtud, traagiline, konflikte, maailmavaateid vastandav ja eluväärtusi esiletõstev film,” märkis Hein.

Heini Drui filmis on väike roll ka Saarte Häälel. Nimelt tegime Raivo Heinast ja tema kosmosehuvist esimese loo viis aastat tagasi. Just sel päeval oli ka filmi esimene võttepäev ja intervjuu Heinaga võeti samuti üles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 443 korda, sh täna 1)