Enamik kauplusi patustab alkoholimüügi reeglite vastu (1)

Kuressaare linnavalitsuse kontrollkäik alkoholi jaemüügiga tegelevatesse kaubandusettevõtetesse tuvastas, et väiksemaid või suuremaid puudusi esines enamikus kontrollitud kohtades.

“Kauplustelt oodatakse kehtestatud piirangute ja nõuete korrektset täitmist. Kontrollkäik tuletas ettevõtjatele meelde, et jaemüüki tuleb korraldada kehtivat seadusandlust järgides,” ütles abilinnapea Taavi Kurisoo.

Sagedamini oli viga tehtud alkohoolsete jookide müügiruumi paigutamisel. Tihti ei ole poes alkoholile eraldi osakonda või letti või ulatuvad alkoholiriiulid väljapoole selleks ette nähtud territooriumi.

Samuti paiknevad alkohoolsed ja mittealkohoolsed joogid sageli samas külmikus. Mõnes kohas ei vasta müügisaali suurus kehtestatud nõuetele.

Puudustele juhiti kohe kohapeal ettevõtete esindajate tähelepanu ning kauplustele ja müügikohtadele väljastatakse lähipäevil ka ametlik märgukiri puuduste kohta, mis peavad olema likvideeritud 25. septembriks, vastasel korral järgnevad ettekirjutused ja sunniraha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 376 korda, sh täna 1)