Pöide õlu tegi staariliku stardi (30)

STAARSTARTIJAD: Koit Kelder ja Kristel Oinberg-Kelder võtsid tunnustuse vastu ettevõtjate liidu esindajalt Terje Nepperilt. Foto: Irina Mägi

STAARSTARTIJAD: Koit Kelder ja Kristel Oinberg-Kelder võtsid tunnustuse vastu ettevõtjate liidu esindajalt Terje Nepperilt. Foto: Irina Mägi

Pöide õlut tootev Põldemulgu osaühing tunnistati eile SaareMaaPäevadel toimunud ettevõtluskonverentsil tänavuseks tubliks ettevõtlusega alustajaks.

Saaremaa arenduskeskus ja ettevõtjate liit andsid Pöide õllemeistritele Saare Staarstartija 2014 tiitli.

Arenduskeskuse juhataja Piret Pihel tõdes tänavust staarstartijat välja kuulutades, et ettevõtlikud noored Koit Kelder ja Kristel Oinberg-Kelder alustasid Pöide vallas pisikese õlletehasega, kuna sealses Põldemulgu talus on ikka õlut tehtud.

“Mis te arvate, mis on ühe õlleteo juures suurim probleem?” küsis Pihel. Ja vastas ise: “Et seda õlut mitte liiga vähe ei saaks.”

Seda noored õllemeistrid Piret Piheli sõnutsi teadsid, aga ikkagi sai õlut vähe. “Keegi ei osanud arvata, kui suureks kujuneb nõudlus. Tänaseks on õllemahuteid juba poole rohkem, kui alustades,” märkis Pihel Põldemulgu nime välja hõigates.

Saare Nokkija tiitel, mis tavapäraselt antakse mingi uudse lahenduse või innovaatilise ettevõtmise eest, läks sedakorda OÜ-le Tuule Piletikeskus. Pihel lasi rahval meenutada, kuidas osteti parvlaevapiletit aastal 2007, ja märkis siis, et aasta hiljem sai valmis e-pileti rakendus ning 2010. aastal arendati sadamates välja täisautomaatne läbipääs. Arendusi on olnud veelgi, alles tänavu läks näiteks töösse mobiilse piletiostu rakendus. “Sellest aastast saab e-piletiga isegi Ruhnu. Küllap oli kõige sellega piisavalt nokkimist,” märkis Pihel.

Vähem tähtis tiitel ei ole Saare Punnija, mis antakse ettevõttele, mis on liikunud läbi raskuste parima tulemuse suunas. “Olete kuulnud, mis on “kalameeste klassika”?” uuris Piret Pihel, märkides, et selle sõnapaari sisu peaks rahvale tegelikult teada olema. “Kui on vaja kerget, kompaktset ja kvaliteetset veesõidukit kalapüügiks või puhkuseks, on üks kindel valik Kasse 430,” nentis ta.

Kasse Paadid OÜ on sõudepaate valmistanud üle 20 aasta ja tänaseks on nende tehtud paate üle 1500. “Kasse paatide stabiilne kvaliteet on taganud selle, et neid paate võib leida kõikjal Euroopas, sh Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Prantsusmaal ja kindlasti mujalgi, kuhu nad on läbi rahvusvahelise müügivõrgu jõudnud.” Et Kasse Paadid on juba nõnda kaua punninud ja nuputanud, pälvisidki kõnealuse tiitli sel aastal nemad.

Saare Kange, see tubli ja stabiilne tegija läbi aastate, on sel korral EBC Ehitus. “Me töötame nagu sipelgad, et teie unistused ellu viia” seisab selle ehitusfirma kodulehel. Piret Pihel nentis, et masu räsis halastamatult ka ehitussektorit ning just selles valdkonnas kaotati kõige enam müügitulus ja tööjõus.

“Rasked ajad tuli üle elada – kes suutis, kes mitte,” märkis ta, lisades, et EBC Ehitus on firma, kus praeguseks on taas ligi 100 töötajat, kasvav käive ja palju põnevaid väljakutseid.


Pöide õlu on disainiauhindade nominent

2014. aasta Eesti disainiauhindade konkursil on pakendikategoorias nominentide hulka arvatud ka Pöide õlu. Pakendidisaini kategoorias on kokku vaid viis finalisti.

“Juba pelgalt viie finalisti sekka jõudmine on meie jaoks meeletult suur au ning siit edasi ei julge isegi enam mõelda…” rõõmustasid Pöide õllemeistrid Pöide õlle Facebooki lehel õllesõpradele nominatsioonist teada andes.

Disainiauhindade gala, kus võitjad välja kuulutatakse, toimub 26. septembril Tallinnas Lilleküla jalgpallihallis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 275 korda, sh täna 1)