Valjala majandusjuht Aare Külaots läheb pensionile (4)

Täna on Valjala valla kauaaegsel majandusjuhil Aare Külaotsal viimane tööpäev. Tema järeltulija sel ametikohal on Kuressaares elav Jüri Ränk.

“Nüüd kavatsen kodus vanainimene olla,” naeris Aare Külaots vastuseks küsimusele tema edasiste plaanide kohta. Lisas samas, et tegevust leidub, selles pole kahtlust.

Rohkem kui 18 aastat vallas majandusjuhina töötanud Külaots pidas selles ametis tegutsetud aastaid väga tegusaiks. Suurima ettevõtmisena tõi ta välja selle aja jooksul ülesehitatud Valjala ühisveevärgi. Ka on mitmed külateed saanud tolmuvabaks. “See on nagu Hunt Kriimsilma seitse ametit,” hindas Aare Külaots.

Tema järeltulija Jüri Ränk sõnas, et esialgu tuleb tal end kõigega kurssi viia. “Tundub, et tööd saab palju olema,” lausus varem mitmes ettevõtlusvaldkonnas toimetanud Ränk.

Valjala vallavanema Aare Martinsoni sõnul kandideeris majandusjuhiks 11 inimest, kellest neli kutsuti vestlusele, ja valik langes Jüri Rängale. “Kuna tegu on väikese vallaga, tuleb sel ametikohal tegeleda paljude erinevate tööülesannetega,” märkis vallavanem.

Nende hulka kuuluvad nii vallamaja, põhikooli, lasteaia, rahvamaja, tööpaja, päevakeskuse kui ka Tõnija ja Sakla külakeskuse majandusküsimused. Majandusjuht vastutab valla heakorra, prügimajanduse, tänavavalgustuse, teede ja tänavate korrashoiu ja remondi eest. Valmistab vallavalitsusele ja -volikogule ette oma valdkonna õigusakte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 908 korda, sh täna 1)