Tegusad saarlased tahavad saarele tuua magistriõppe (18)

MAGISTRIÕPE KURESSAARDE: Merit Trei usub, et edasiõppimishuvilisi, kes tahaks magistrikraadi kätte saada kodusaarel, leidub peale tema veel. Foto: Irina Mägi

MAGISTRIÕPE KURESSAARDE: Merit Trei usub, et edasiõppimishuvilisi, kes tahaks magistrikraadi kätte saada kodusaarel, leidub peale tema veel. Foto: Irina Mägi

Internetis ringlev üleskutse ärgitab tugeva edasiõppimissooviga saarlasi endast märku andma, et juba tuleva aasta sügisest oleks Kuressaares võimalik õppida mõnel erialal ka magistriõppes.

Mõttele Kuressaarde mõni uus magistriõppevõimalus välja võidelda tuli kuressaarlane Merit Trei, kes ise üritas sel suvel sisse saada Tallinna ülikooli kommunikatsiooniinstituudi magistriõppesse.

“Konkurss oli tõesti karm, aga minu rõõm sissesaamisest väga üürike. Kui tutvusin tunniplaaniga, selgus, et magistrikraadi saamiseks tuleb poolteist aastat olla igal õhtul kella viiest üheksani Tallinnas koolis kohal,” jagas Trei oma kogemust, nentides, et see on Saaremaal elavale inimesele võimatu.

“Pidin neile suure kahetsustundega kirjutama, et ei saa kahjuks seda õppekohta vastu võtta, pidin loobuma.”

See pani Merit Trei aga mõtlema, et tema pole tõenäoliselt ainus saarlane, kel võib säärane logistiline mure olla. “Mõtlesingi uurida ja huvilised kaardistada ning kui on piisav grupp huvilisi koos, siis äkki saab ülikoolidega läbi rääkida,” oli Trei optimistlik.

Trei on suhelnud ka SA-ga Ülikoolide Keskus Saaremaal. “Sealse väga vahva tegevjuhi Maie Meiusega rääkisime ja tema on nõus läbirääkimisi ülikoolidega vahendama. Kuid selleks peaks olema tõsiseltvõetav grupp inimesi, kes tõesti tahavad õppida,” tähendas ta. Mida rohkem on huvilisi, sest kaalukam on ülikoolide jaoks saarlaste soov.

Õppida soovijatelt tahetakse teada ka valdkonda, mida nad õppida tahaksid. “Selge see, et valdkonnad võivad olla erinevad. Arvasime, et võiks olla näiteks kaks või maksimaalselt kolm suunda korraga – kindlasti mingi majanduseriala ja midagi ka sotsiaalpoole pealt.”

Selleks, et tõsised õppimishuvilised ja nende magistriõppekavade eelistused kaardistada, palutakse huvilistel endast märku anda hiljemalt 22. septembriks e-posti aadressil yks@tt.ee. Kirja peaks panema oma nime, kontaktid ja lühidalt õppimissoovi. “Siis saame initsiatiivgrupi kokku võtta ja juba tõsiselt arutada, mida teha saab ja võib,” tähendas Trei.

Maie Meius ütles, et Eestis läbiviidud kõrgharidusreform ühtlustas tasuta kõrghariduse omandamise võimalused kõigi sisseastujate jaoks. Ta lisas, et 10 aastaga on tingimused muutunud.

“Kui väga tahaks, on selline magistriõppeprogrammi kohapeale toomine toimunud kõrgharidusreformi tingimustes võimalik,” kinnitas ta, lisades, et see saab toimuda kahe osapoole – teaduskonna ja õppijate – tahte realiseerimise tulemusena.

Meius nentis, et Ülikoolide Keskus Saaremaal kui Tallinna ülikooli, Tartu ülikooli, Eesti maaülikooli ja Turu ülikooli ainus ametlik esindaja Saare maakonnas saab neis ülikoolides õppivaid tudengeid toetada. “Julgustan pöörduma,” soovitas ka tema õpihuvilisi endast märku andma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 412 korda, sh täna 1)