Ruhnu rahvamaja juhataja kohale vaid üks kandidaat (1)

Ruhnu rahvamaja juhataja eile lõppenud konkursil oli vaid üks kandidaat. 2011. aastal, kui rahvamaja juhatajaks sai Andre Nõu, oli kandidaate kaheksa.

Ruhnu vallavanem Jaan Urvet ütles Saarte Häälele, et otsus, kas ainus kandidaat koha ka saab, tehakse vallavalitsuse esmaspäevasel istungil. Urveti sõnul on kandidaat kohalik inimene ja esialgse hinnangu põhjal vastab ka esitatud nõudmistele.

Vallavanem rääkis, et rahvamaja praegune juhataja Andre Nõu soovib enam keskenduda Ruhnu muuseumi tööle. “Ta soovib tööd teha süvendatult, kuna muuseum areneb praktiliselt iga päevaga,” lisas Urvet.

Andre Nõu, kes lisaks rahvamaja ja muuseumi juhataja ametikohale on ka Ruhnu kiirabiauto juht, ütles, et kõike ta lihtsalt ei jõua: “Kui on palju töökohti, siis mingid asjad jäävad paraku unarusse.”

“Muuseumis tuleb teha palju igapäevatööd – andmeid sisestada, kogusid süstematiseerida,” selgitas Nõu. Ruhnu muuseumis, mis on Rannarootsi muuseumi filiaal, on Andre Nõu ainus töötaja.

Rahvamaja kasutatakse aktiivsemalt suveperioodil ja just külaliste poolt, rääkisid nii Jaan Urvet kui ka Andre Nõu. “Kui elu jälle rahulikumaks jääb, siis kasutavad maja rohkem kohalikud elanikud,” sõnas Urvet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 320 korda, sh täna 1)