Värske pilguga

Leisi keskkooli direktori ameti Kuressaare Vanalinna kooli juhi oma vastu vahetanud Tõnu Erin leiab Vanalinna kooli õppehoones ja selle ümbruses olulisi puudusi.

Klassiruumid on ventilatsioonita, osa neist liiga väikesed, kodundustundide pidamise võimalused on kesised, spordiväljak vajab uut piirdeaeda, vanad puud hooldamist, väravad ööseks lukustamist, kooli ümbruse liikluskorraldus parendamist.

Kindlasti on oma uut töökeskkonda värske pilguga vaataval Erinil õigus – olemasolevat saab paremaks muuta alati. Millist tööd ja raha need parendused aga nõuaksid, on iseasi.

Üks küsimus on veel: kuidas ja mille arvelt saab ajaloolise hoone väikesi klassiruume suuremaks ja juurde ehitada? Kooli arengukavas on ühe võimalusena kirjas katusekorruse väljaehitamine. Kas ja millal see teoks saab, kes teab. Juurdeehitis aga – kas see kooli territooriumile üldse mahuks?

Eks aeg anna arutust, kas uue direktori “värskest pilgust” on abi, et tema välja toodud probleeme lahendada. Kindlasti soovitaksid skeptikud vähemalt praegu, mil linnaeelarvet kärped ees ootavad, koolipapa Erinil maa peale tulla. Sest sajalisi, mida luhvtitada, on selles rahakotis pigem puudu kui üle.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 152 korda, sh täna 1)