Uus direktor asus Vanalinna kooli muresid lahendama (5)

OHTLIKUD PUUD: Direktor Tõnu Erin selgitab, et spordiväljakul olevad puud võivad õnnetuse põhjustada. Foto: Irina Mägi

OHTLIKUD PUUD: Direktor Tõnu Erin selgitab, et spordiväljakul olevad puud võivad õnnetuse põhjustada. Foto: Irina Mägi

Kuressaare Vanalinna kooli uus direktor Tõnu Erin esitas Kuressaare linnavalitsusele esildise, milles on toodud välja hulk lahendamist vajavaid probleeme.

Muu hulgas puudutavad esildise punktid liikluskorraldust kooli ümbruses ja spordiväljaku hooldamist. Erin viitab, et kool oma vahenditega nende lahendamisega paraku hakkama ei saa.

Tõnu Erin selgitas Saarte Häälele, et kooli kõrval asuv spordiväljak on antud kooli hallata, mistõttu peaks kool seda ka hooldama. Probleeme tekitavad aga väljakul olevad miljööväärtuslikud puud, millest osa on üsna pehkinud ja võivad suure tuulega ümber kukkuda.

“Kuna see on avalikult kasutatav linnaruum, siis võiks linn nende hooldamise enda peale võtta, muruniitmisega saame ise hakkama,” märkis Erin.

Lisaks arvas Tõnu Erin, et spordiväljaku piirdeaiad tuleks uutega asendada ja väljak võiks öösiti suletud olla.

“Valgustust väljakul niikuinii pole, mis seal pimeduse saabudes ikka teha on,” viitas direktor asjaolule, et pärast koolitundide lõppu jääb huvilistel piisavalt aega, et väljakul soovi korral jalutada või sportida. Sulgemiskellaajaks pakkus Erin välja 21.

Direktor Erin leiab ka, et koolil oleks tarvis korralikku ventilatsiooni. “Ainult akende kaudu ei saa ruume tuulutada,” ütles Erin, lisades: “Suurtes klassiruumides on pisike ava, see ei ole piisav.”

Lisaks sellele, et klassiruumid on umbsed, on pooled neist Erini hinnangul liiga väikesed. Samuti pole Vanalinna koolis erilisi võimalusi kodundustundide läbiviimiseks. “Õmblusmasinaid pole piisavalt ja poisid peavad tööõpetuse tundides Upal käima,” märkis direktor. Upale viib õpilased selleks mõeldud buss.

Tõnu Erini sõnul pole ta linnavalitsuselt seni tagasisidet veel saanud, kuid nentis, et kõik esildises äratoodud punktid nõuavad küllaltki palju tööd.

Enne Vanalinna kooli direktori ametit 15 aastat Leisi keskkooli direktorina töötanud Erin ütles, et lahendamist vajaksid loomulikult kõik probleemid, kuid esmatähtsaks peab ta siiski liikluskorraldust puudutavat: “Isegi Kohtu tänaval, kus on munakivitee, on täheldatud kihutajaid.”

Lahendusena näeb Tõnu Erin kiiruse piiramist Pika ja Kohtu tänava vastavatel lõikudel ning kiirustõkete ja liikluspeeglite paigaldamist.

Vanalinna kooli direktori esildises on veel märkimist leidnud WC-kohtade väike arv, koridoride sobimatud valgustid, kätepesemise võimaluse puudumine klassiruumides ja avariiline väline veetorustik.

Linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa ütles, et esildist ei ole linnavalitsus veel arutada jõudnud, ja lisas: “Homme on haridusosakonna juhataja Tiia Leppik lähetusest tagasi ja saame anda esialgse seisukoha.”

Sel aastal alustas Vanalinna kooli kahes esimeses klassi 42 õpilast. Kokku on kooli nimekirjas 357 õpilast, kellest kaks on koduõppel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 123 korda, sh täna 1)