FOTOD: Saare parim teenindaja on Muhu kelner

Foto: Raul Vinni

Eile Saaremaa toidufestivali raames Kuressaare kultuurikeskuses toimunud teeninduskonkursil “Saare parim teenindaja” valiti parimaks Muhu veinitalu kelner Ivan Niroda.

Žüriiliikmete sõnul paistis Niroda silma põhjaliku ettevalmistuse ja fantaasiarikkusega. Pole näiteks just tavapärane, et keset lauda kõrgub viinapuu.

Võidu üle siirast rõõmu tundev 28-aastane Kesk-Eestist pärit Ivan Niroda ütles Saarte Häälele, et tegi lihtsalt oma igapäevast tööd. “Võit tuli ehk seetõttu, et teen oma tööd armastusega,” sõnas Niroda, kes lisaks teenindamisele ka suupisted kohapeal valmis meisterdas. Selleks oli mehel Muhust korralik varustus kaasa võetud. Noormees lisas, et just Muhus meeldib talle oma tööd eriti teha.

Teenindajana on ta töötanud seitse aastat mitmes kohvikus ja restoranis, peamiselt Tallinnas. Muhusse sattus Niroda juhuslikult: “Kamahouse läks perioodilisele puhkusele ja mind kutsuti siia. Tahtsin tööd edasi teha,” rääkis Niroda.

Konkursi tulemuste järgi on head teenindajad lisaks Muhu veinitalule restoranides Arensburg ja Nautica, keda esindasid vastavalt Maarja Martin ja Piret Pruul. Lisaks olid esindatud Veski trahter, Marta-Lovise külalistemaja, GOSPA restoran ja Nasva kohvik Kodurand.

Žüriiliige ja tunnustatud teenindaja Tiiu Parm märkis, et tegelikult olid kõik tublid ja vahe esimeste kohtadega polnud ühelgi võistlejal suur.

Enne võitjate väljakuulutamist selgitas teine žürii liige, Eesti aasta teenindaja Ave Toomjõe, et kõige olulisem on sellelaadsetel võistlustel jääda iseendaks ja unustada ära, et tegemist on konkursiga.

Tähelepanu pööras žürii veel sellele, kuidas olid seatud söögiriistad ja lauakaunistused ning mismoodi klientidega suheldi ja vahuveini valati. Viimase juures peeti oluliseks ka seda, et klaasidesse saaks jooki võrdselt ja korki ei eemaldataks pauguga.

Konkursil esindatud söögikohtadest on päris mitu pigem kohvikud kui päris restoranid ja nii mõnedki neist asuvad maal. Lümanda vallast Kipi külast kohale tulnud Marta-Lovise kelner ja omanik Andi Kuivjõgi ütles, et teda innustab söögikohta pidama ja kliente teenindama positiivne tagasiside.

Kuivjõgi arvas, et teenindamise juures on kõige olulisem nüanss suhtlemine. “Kliendid tuleb kohe ära võluda. Esteetiline pool on muidugi ka oluline,” lisas Kuivjõgi.

Konkursist võttis osa kaheksa teenindajat, kes võistlesid kolmel alal: veini täpsusvalamises, salvrätikute voltimises ja klientide teenindamises.

Teeninduskonkursiga juhatas SA Saaremaa Turism juhatuse liige Angela Nairis Saaremaa toidunädala, mille esimesed üritused toimusid juba esmaspäeval, ametlikult sisse.

Fotod Raul Vinni 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 403 korda, sh täna 1)