Muutused tulevad!

ÜHISVALLA LOOMINE: “Kui kauaks Lääne-Saare vald kestma jääb, on juba ennustamine, mis ei ole just kõige tänuväärsem töö,” ütleb Kaarma vallavanem Andres Tinno. Foto: Alar Truu

ÜHISVALLA LOOMINE: “Kui kauaks Lääne-Saare vald kestma jääb, on juba ennustamine, mis ei ole just kõige tänuväärsem töö,” ütleb Kaarma vallavanem Andres Tinno. Foto: Alar Truu

“Arvata, et kui me midagi ei muuda, siis meie ümber miski ei muutu, on juba ette viga!” – see pole küll minu lause, aga olen sellega 100% nõus.

2. septembril kuulutas Saare maavanem Kaido Kaasik välja Lääne-Saare valla volikogu valimised, mis toimuvad 7. detsembril. Seega saab uue valla sündi juba ette prognoosida ja see kuupäev peaks olema 8. detsember 2014.

Kui kauaks Lääne-Saare vald kestma jääb, on juba ennustamine, mis ei ole just kõige tänuväärsem töö. Teatavasti tegi Kuressaare linn kõigile Saare maakonna valdadele ettepaneku “läbirääkimiste alustamiseks ja võimaliku ühisosa leidmiseks, seades eesmärgiks moodustada Saare maakonnas üks omavalitsus”.

Ettepanekule saadi vastu pikki ja lühikesi, erinevaid, kuid huvitavaid vastuseid. Pöide vald keeldus igasugustest läbirääkimistest, Leisi vald oli nõus otsima tikutulega ühisosa, kuid mitte ühinemise teemal läbi rääkima. Kaarma vald otsustas pidada läbirääkimisi Saare maakonna ühinemiseks üheks omavalitsuseks, kuid mitte otsida ühisosa, sest see on meie arvates juba ammu olemas.

Kuhu selline juba alguses segase pakkumisega protsess viib ja kas üldse, näitab aeg. Nüüd, kui kõik omavalitsused on oma vastuse andnud, jääb üle oodata mingit suuremat stardipauku. Viimaste uudiste järgi ei juhtu seda aga enne, kui lugupeetud Kuressaare linnapea on Aafrika Uhuuduurilt koju jõudnud, näo puhtaks pesnud ja lipsu taas sirgelt ette saanud. Ju siis tuleb ka pauku ja suuremat “sõud”.

Igatahes ootan seda huviga ja kui meie ühinenud valla inimesed toetavad, siis annan hea meelega oma panuse selles protsessis, mis lõpuks tooks meile koju selle armsa ja kena saare valla nime – Saaremaa.

Meenutades aga nüüd juba Lääne-Saare valla ühinemise protsessi algust, siis sai kinnitust fakt, et kui kõik osapooled teevad tööd ühtse eesmärgi nimel, ei lase tulemused ennast kaua oodata. Kui jätta vahele nn nimesõda , siis oli see väga huvitav protsess, millest osavõtt oli vajalik ja sisukas kõigile asjaosalistele.

Tunnistan, et sain selle protsessi käigus tohutult teadmisi, mille eest tahan tänada kõiki neid häid inimesi, kes jagasid oma pikaajalisi kogemusi. Ühinemise komisjonide koosolekud olid väga sisutihedad ja tulemus, mis kirja pandi, oli ühene: meie kogukonna nõrgemad osapooled peavad saama ühendvalla suurima tähelepanu, s.o parima hariduse valla lasteaedades ja koolides ning sotsiaaltoetuste fikseerimise nii, et kolme valla suurima toetuse tase on aluseks uue Lääne-Saare valla toetuste määrale.

Ja lõpetuseks: Aste põhikoolis õpib sellel õppeaastal 101 last! Kas pole kena number?!

Head alanud kooliaastat kõigile!

Andres Tinno
Kaarma vallavanem 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)